Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości

Kategorie

Partnerzy

Wiadomości

Nowy rekord sprzedaży asfaltów w Grupie ORLEN

Dodano: 15.02.2019

/BM REFLEX, 15-02-2019/ Grupa ORLEN w 2018 roku osiągnęła najwyższą w historii sprzedaż asfaltu na poziomie blisko 1,5 mln ton, co oznacza 3-procentowy wzrost w stosunku do rekordu z poprzedniego roku. Udział w tym wyniku miał również eksport – w 2018 r. asfalty wyprodukowane w Grupie ORLEN zostały zastosowane w 44 krajach na świecie, w tym na Mauritiusie, czy Wyspach Samoa.
czytaj więcej »

ME zaprasza do konsultacji rozporządzenia w sprawie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT)

Dodano: 15.02.2019

/BM REFLEX, 15-02-2019/ Ministerstwo Energii rozpoczyna proces konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projektu rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT). Termin zgłaszania uwag upływa 25 lutego 2019 r.
czytaj więcej »

BM Reflex: Droga ropa i słaby złoty nie wróżą dobrze

Dodano: 15.02.2019

/BM REFLEX, 15-02-2019/ Kolejny tydzień z rzędu, w ślad za wzrostem cen ropy Brent i osłabieniem złotego wobec USD, rosną ceny paliw na rynku hurtowym. Na stacjach z kolei, wbrew podwyżkom w hurcie, ceny detaliczne pozostają bez zmian lub spadają. Za paliwa płacimy średnio od 1 do 3 groszy na litrze mniej niż przed tygodniem, choć na poszczególnych stacjach obniżki sięgały nawet 10 lub więcej groszy na litrze.
czytaj więcej »

GreenWay Polska zainstalował pierwszy magazyn energii elektrycznej zintegrowany ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych

Dodano: 14.02.2019

/BM REFLEX, 14-02-2019/ GreenWay Polska uruchomił pierwszy w swojej sieci magazyn energii bezpośrednio współpracujący ze stacją ładowania dużej mocy. GridBooster, bo tak zostało nazwane wdrożone rozwiązanie, wykorzystuje używane baterie pozyskiwane z samochodów elektrycznych. Urządzenie zapewnia dostępność maksymalnej mocy stacji ładowania niezależnie od mocy dostępnej w sieci elektroenergetycznej i pozwala na jej elastyczny rozdział pomiędzy zainstalowanymi punktami ładowania. Instalacja znajduje się w Galerii Metropolia w Gdańsku. W najbliższym czasie firma uruchomi w Polsce jeszcze kilka tego typu urządzeń.
czytaj więcej »

Poczta Polska pozyska flotę aut elektrycznych

Dodano: 14.02.2019

/BM REFLEX, 14-02-2019/ Kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg będzie przewozić paczki klientów Poczty Polskiej już jesienią 2019 roku. To efekt ubiegłorocznych testów tych pojazdów. Kolejną grupę aut, tym razem większych, pocztowcy przetestują od 14 lutego br.
czytaj więcej »

K O M U N I K A T Prezesa URE Nr 13/ 2019 w sprawie udostępnienia pomocniczego arkusza kalkulacyjnego do sprawozdania podmiotu realizującego NCR

Dodano: 12.02.2019

/BM REFLEX, 12-02-2019/ Zgodnie z art. 30i ust. 1 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2018 r. poz. 427, z późn. zm.), „podmioty realizujące Narodowy Cel Redukcyjny”, określone w art. 2 ust. 1 pkt 29 wymienionej ustawy, są obowiązane do przekazywania Prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki sprawozdania rocznego dotyczącego emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, sporządzanego na podstawie faktur VAT lub innych dokumentów, w terminie do dnia 31 marca roku następującego po roku sprawozdawczym.
czytaj więcej »

LOTOS ujednolica ofertę i wizerunek stacji

Dodano: 12.02.2019

/BM REFLEX, 12-02-2019/ Kolejne 14 stacji sieci LOTOS będzie w tym roku objętych standaryzacją. Chodzi nie tylko o podobny wygląd, ale również o taką samą ofertę produktów – zarówno paliwowych, jak i gastronomiczno-sklepowych. Wprowadzenie spójnego i wyższego standardu na stacjach to teraz główny cel spółki LOTOS Paliwa zarządzającej siecią. W ub. r. LOTOS, zgodnie z planem, ujednolicił 14 stacji. W 2019 r. spółka planuje wydać kilkaset mln zł na dalszy rozwój, czyli budowę nowych oraz modernizację istniejących obiektów.
czytaj więcej »

Grupa E.Leclerc Polska przedstawiła wyniki za 2018 rok

Dodano: 12.02.2019

/BM REFLEX, 12-02-2019/ E.Leclerc zanotował wzrost sprzedaży w 2018 roku. Wzrost sprzedaży w tym okresie wyniósł 3,89 proc. Dobre wyniki zostały osiągnięte mimo obowiązującego od marca ur. zakazu handlu w niedzielę.
czytaj więcej »

Jak walczyć z trującymi samochodami w dużych miastach – gorąca debata w NIK

Dodano: 12.02.2019

/BM REFLEX, 12-02-2019/ W skali kraju samochody odpowiadają za niewielką liczbę przekroczeń poziomu zanieczyszczeń. Jednak w największych miastach są głównymi trucicielami i stanowi to nawet większy problem, niż emisja pyłów z domowych pieców i kotłowni. Niekorzystnie wpływa to nie tylko na zdrowie mieszkańców aglomeracji, ale również na komfort i jakość ich życia. Dlaczego tak się dzieje i jak można walczyć ze smogiem z samochodów? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci, naukowcy, przedstawiciele urzędów centralnych, organizacji pozarządowych oraz samorządowcy w trakcie konferencji „Aglomeracje miejskie – wpływ transportu drogowego na jakość powietrza". W ocenie Krzysztofa Kwiatkowskiego Prezesa NIK, rozwiązanie tak skomplikowanego problemu musi być całościowe i uwzględniać różne punkty widzenia. „Byliśmy, jesteśmy i będziemy instytucją, która sprzyja otwartej dyskusji i szuka najlepszych rozwiązań” – podkreślił Prezes NIK.
czytaj więcej »

Udaremniony nielegalny obrót paliwem na Mazowszu

Dodano: 08.02.2019

/BM REFLEX, 8-02-2018/ Ponad 30 tys. litrów cieczy ropopochodnej o szacunkowej wartości 140 tys. zł zatrzymali w styczniu funkcjonariusze mazowieckiej KAS. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej uzyskali informację, że w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego prowadzone są działania związane z nielegalnym wprowadzaniem na rynek paliwa.
czytaj więcej »

Dywersyfikacja dostaw ropy realnym zjawiskiem: rekordowe obroty NAFTOPORTU w 2018 r.

Dodano: 08.02.2019

/BM REFLEX, 8-02-2019/ Prawie 15 mln ton dostarczonej ropy i paliw – takim wynikiem za 2018 rok może pochwalić się NAFTOPORT, spółka należąca do Grupy PERN. Firma obsłużyła w tym czasie 314 tankowców, z czego jedną trzecią stanowiły zbiornikowce przekraczające 80 tys. ton. Między innymi dzięki rosnącej roli NAFTORPORTU, Gdańsk awansował na 4. miejsce wśród portów na Bałtyku, jeszcze w 2015 roku zajmując 6. lokatę. Dziś NAFTOPORT stał się realnym narzędziem warunkującym skuteczną dywersyfikację dostaw surowca do Polski.
czytaj więcej »

BM Reflex: Kosmetyczne zmiany cen paliw na stacjach.

Dodano: 08.02.2019

/BM REFLEX, 8-02-2019/ Mała zmienność cen paliw na stacjach jest możliwa dzięki wyhamowaniu gwałtownych zmian cen na rynku hurtowym. Poza autogazem, który taniał niemal na wszystkich stacjach, ceny pozostałych paliw w większości pozostały na niezmienionym poziomie. Za litr bezołowiowej 95 płacimy średnio 4,79 zł, oleju napędowego 5,04 zł i autogazu 2,21 zł.
czytaj więcej »

BP stawia na ofertę usług cyfrowych oraz ładowanie aut elektrycznych. Będzie także rozwijać stacje własne oraz partnerskie

Dodano: 07.02.2019

/BM REFLEX, 7-02-2019/ Współpraca z partnerami – właścicielami stacji to kluczowy punkt strategii rozwoju BP. Marka, która zarządza siecią ponad 550 stacji paliw w całej Polsce, rozpoczęła od oferty paliwowej i lojalnościowej, a obecnie przedstawia swoim partnerom ofertę kawiarni oraz sklepów typu convenience. Zamierza ją rozszerzyć m.in. o usługi cyfrowe i ładowanie aut elektrycznych. Zmiany dotyczące mobilności, a więc pojazdy ekologiczne, autonomiczne i carsharing, będą w najbliższych latach kluczowe dla rozwoju BP.
czytaj więcej »

Rusza pilotażowy projekt budowy punktów ładowania samochodów elektrycznych na drogach krajowych

Dodano: 04.02.2019

/BM REFLEX, 4-02-2019/ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, ogłasza przetarg na pilotażowy odcinek „zielonej drogi” na którym mają znajdować się punkty ładowania samochodów elektrycznych. Przetarg obejmuje dwa odcinki dróg łączące duże aglomeracje miejskie: Wrocław z Katowicami (A4) i Łodzią (S8) i dotyczy dzierżawy miejsc pod budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych na trzynastu MOP-ach kategorii I.
czytaj więcej »

Polskie LNG podsumowuje rok 2018 – przełomowy czas w działalności spółki

Dodano: 01.02.2019

/BM REFLEX, 1-02-2019/ Miniony rok był dla spółki Polskie LNG okresem wzmożonej pracy. Jej efektem są świetne wyniki Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu oraz realizacja, zgodnie z harmonogramem, Programu Rozbudowy Terminalu LNG. W ramach tego ostatniego, na przełomie 2018/19, spółka rozpoczęła dwa procesy przetargowe, na tzw. część lądową (dodatkowa instalacja regazyfikacyjna, trzeci zbiornik LNG oraz instalacja przeładunkowa LNG na kolej) i część morską (dodatkowe nabrzeże statkowe).
czytaj więcej »

« następna strona poprzednia strona »

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia