Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości

Kategorie

Partnerzy

Wiadomości

Nowe zbiorniki w TNG: przygotowania do wykonania fundamentów

Dodano: 23.04.2019

/BM REFLEX, 23-04-2019/ Trwa II etap rozbudowy Terminala Naftowego w Gdańsku. Wykonawca realizuje tzw. palowanie zbiorników na ropę naftową, czyli wzmocnienie podłoża specjalnymi, betonowymi kolumnami. To konieczny zabieg przed wykonaniem fundamentów. W TNG mają powstać trzy zbiorniki po 100 tys. m³ każdy oraz dwa zbiorniki po 45 tys. m³. Prace przy TNG przebiegają zgodnie z planem.
czytaj więcej »

Stacja MOYA w Kłodzku

Dodano: 23.04.2019

/BM REFLEX, 23-04-2019/ 17 kwietnia 2019 do sieci MOYA dołączyła kolejna, 209 stacja. Nowa placówka znajduje się w miejscowości Kłodzko w województwie dolnośląskim. Właścicielem obiektu jest ANWIM S.A..
czytaj więcej »

Awaria jednej z instalacji Clausa

Dodano: 23.04.2019

/BM REFLEX, 23-04-2019/ W niedzielę 21 kwietnia o godz. 15.15 na terenie rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku doszło do awarii jednej z instalacji Clausa. Prawidłowo zadziałały systemy zabezpieczające. Nikt nie został poszkodowany. Zdarzenie nie spowodowało też zagrożenia dla środowiska naturalnego.
czytaj więcej »

PKN ORLEN bada wietrzność na Bałtyku

Dodano: 23.04.2019

/BM REFLEX, 23.04.2019/ ​Należąca do Grupy ORLEN spółka Baltic Power bada warunki środowiskowe i wietrzność na obszarze posiadanej koncesji na Morzu Bałtyckim. W tym celu w centralnej części koncesji, zlokalizowanej na wysokości latarni morskiej w Stilo, około 30 km od linii brzegowej, zainstalowano laserowe urządzenie pomiarowe, tzw. pławę z lidarem. Będzie ono zbierać informacje, dzięki którym Koncern określi potencjał planowanej inwestycji w energetykę wiatrową.
czytaj więcej »

Premiera rynkowa EETS – Europejskiego Elektronicznego Systemu Opłat Drogowych

Dodano: 18.04.2019

/BM REFLEX, 18-04-2019/ Dzięki wprowadzeniu europejskiego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych EETS w Niemczech, właściciele flot mają obecnie możliwość rozliczania opłat drogowych w Niemczech za pomocą urządzenia pokładowego BP Tollbox dla EETS, które zostało wprowadzone na rynek w ubiegłym roku. Po zakończeniu udanego projektu pilotażowego na jednym z najważniejszych rynków i krajów tranzytowych w Europie, usługa BP jest obecnie dostępna w Niemczech. Jednocześnie marka BP uzupełnia pakiet usług o możliwość korzystania z tego rozwiązania. Oprócz zintegrowanego rozliczania wszystkich opłat i korzystania z podstawowej oferty np. karta paliwowa, analizy i raporty, właściciele flot mogą, po uprzedniej aktywacji, uzyskać dostęp do rozbudowanych funkcji telematycznych.
czytaj więcej »

Szybkie stacje ładowania GreenWay staną przy restauracjach KFC

Dodano: 17.04.2019

/BM REFLEX, 17-04-2019/ GreenWay Polska rozbuduje swoją sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych o kolejne atrakcyjne dla kierowców lokalizacje. W ramach współpracy z firmą AmRest, polski lider elektromobilności uruchomił właśnie 2 szybkie ładowarki na MOP Olsze w obu kierunkach przy autostradzie A1 na odcinku Gdańsk – Toruń, co znacznie poprawi przejezdność trasy, szczególnie dla aut z mniej pojemnymi bateriami. Współpraca z AmRest obejmie instalację kolejnych stacji GreenWay zlokalizowanych przy restauracjach KFC.
czytaj więcej »

​Grupa ORLEN obecna już na Słowacji

Dodano: 15.04.2019

​Pierwsza stacja paliw należąca do Grupy ORLEN działa już na rynku słowackim pod marką Benzina. Jeszcze w tym roku pojawi się na Słowacji 10 stacji z logiem czerwonego konika morskiego. Tym samym PKN ORLEN rozszerza działalność w segmencie detalicznym o kolejny kraj. Dzięki stacjom w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie i Słowacji, Grupa ORLEN tworzy największą sieć stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej.
czytaj więcej »

ORLEN - do Polski sprowadzamy 50 procent ropy spoza Rosji

Dodano: 15.04.2019

/BM REFLEX, 15.04.2019/ Blisko połowa ropy naftowej sprowadzanej do Polski przez PKN ORLEN pochodzi już spoza Rosji. To efekt dywersyfikacji dostaw surowca i systematycznego poszerzania współpracy biznesowej z firmami spoza Europy, między innymi z Saudi Aramco Oil Company. Podejmowane działania w tym zakresie umożliwiają uzyskanie korzystnego z punktu widzenia PKN ORLEN miksu rop, prowadzącego do optymalizacji produkcji i pozytywnego wpływu na finalną jakość i cenę produktów dla klientów PKN ORLEN oraz stabilność na rynku. Miesięcznie do płockiej rafinerii trafia ok. 1,4 mln ton ropy naftowej, z czego średnio ok. 700 tys. ton z kierunków alternatywnych, w tym z Arabii Saudyjskiej.
czytaj więcej »

LOTOS zbuduje stację na MOP Olsztynek Wschód

Dodano: 11.04.2019

/BM REFLEX, 11-04-2019/ Spółka LOTOS Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę kolejnego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) – Olsztynek Wschód. Obiekt zlokalizowany przy drodze ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim dołączy do sieci LOTOS w I kwartale 2021 r.
czytaj więcej »

ORLEN złożył ofertę Ruchowi

Dodano: 11.04.2019

/BM REFLEX, 11-04-2019/ PKN ORLEN SA złożył ofertę finansowania w związku z zamiarem przejęcia pakietu 100 proc. akcji Ruch SA. Decyzję poprzedziło badanie due dilligence spółki. Inwestor zakłada restrukturyzację i wykorzystanie synergii pomiędzy dotychczasowym modelem biznesowym Ruchu, a dynamicznie rozwijającym się segmentem detalicznym PKN ORLEN. Sfinalizowanie oferty zależeć będzie od decyzji wierzycieli Ruchu oraz pozostałych podmiotów zaangażowanych w proces.
czytaj więcej »

11 mln ton asfaltów

Dodano: 09.04.2019

/BM REFLEX, 9-04-2019/ Tyle łącznie do dziś sprzedał LOTOS Asfalt. Około 2 mln ton z tego stanowiły asfalty modyfikowane MODBIT – sztandarowy produkt spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LOTOS. Firma konsekwentnie angażuje się w działalność B+R, inwestuje w innowacje i zamierza nadal wdrażać nowe produkty oraz rozwiązania. W tym roku obchodzi 15-lecie swojej działalności.
czytaj więcej »

Próby techniczne nowych zbiorników w Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej

Dodano: 09.04.2019

/BM REFLEX, 9-04-2019/ Budowa nowych zbiorników magazynowych w Bazie Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej coraz bliżej finału. Trwają próby techniczne, które mają być realizowane do końca kwietna. Zbiorniki mają łączną pojemność 64 tys. m³. Podobna inwestycja była realizowana w Bazie Paliw w Koluszkach.
czytaj więcej »

ME zaprasza do konsultacji projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw

Dodano: 08.04.2019

/BM REFLEX, 8-04-2019/ Ministerstwo Energii 4 kwietnia 2019 r. rozpoczęło konsultacje społeczne oraz uzgodnienia międzyresortowe projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw. Uwagi można zgłaszać do 18 kwietnia 2019 r.
czytaj więcej »

10 lat od strategicznej decyzji ORLENu na Litwie

Dodano: 08.04.2019

/BM REFLEX, 8-04-2019/ ​Rafineria w Możejkach odpowiada za niemal jedną trzecią przerobu paliw w GK ORLEN. Tym samym ORLEN Lietuva po szeregu wdrożonych działań optymalizacyjnych i innowacyjnych stała się jednym z filarów Grupy Kapitałowej ORLEN. Zakup rafinerii był strategiczną decyzją, która zapewniła rozwój płockiego Koncernu na rynki krajów bałtyckich i zbilansowała bezpieczeństwo energetyczne w regionie.
czytaj więcej »

PERN: specustawa przyspieszy budowę strategicznej infrastruktury sektora naftowego

Dodano: 08.04.2019

/BM REFLEX, 8-04-2019/ Ustawa o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która ułatwi PERN budowę i modernizację rurociągów naftowych i paliwowych, 3. kwietnia została ogłoszona w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia czyli 18 kwietnia 2019 roku
czytaj więcej »

« następna strona poprzednia strona »

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia