Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | O firmie

Kategorie

Partnerzy

O firmie

Ostatnia modyfikacja: 2016-04-20 12:04:19

BM REFLEX sp. z o.o. sp.k.  od 1991 roku prowadzi biznes w obszarach usług konsultingowych dla branży paliw oraz handlu paliwami płynnymi.

W latach 1991-2002 Spółka prowadziła działalność w formie spółki cywilnej, której właścicielami zostali Panowie Witold Ozimski i Ryszard Kaczmarek. Początkowo zajmowała się świadczeniem usług maklerskich na dynamicznie rozwijającym się rynku paliw płynnych, pośrednicząc głównie w transakcjach kupna-sprzedaży paliw importowanych do Polski. W tym okresie firma obsługiwała większość głównych importerów i firm paliwowych. Z czasem działalność została rozszerzona o monitoring rynku paliwowego i usługi konsultingowe BM Reflex wykonała szereg opracowań i ekspertyz dla różnych firm i instytucji, w tym dla banków, koncernów zagranicznych, krajowych rafinerii.
 
Dalszy rozwój firmy zaowocował rozszerzeniem działalności. Pod koniec roku 2001 firma nasza rozpoczęła działalność handlową w branży paliw ciekłych.
 
Rok 2002 przyniósł dalsze zmiany, w tym przekształcenie się ze spółki cywilnej w komandytową i przystąpienie do spółki trzeciego wspólnika Pana Tomasza Wolskiego oraz rozszerzenie działalności o usługi agencyjne.
 
Obecnie BM REFLEX zajmuje się działalnością handlowo-usługową,  prowadząc biznes w obszarach handlu paliwami płynnymi oraz usług konsultingowych. Jesteśmy jedynym na rynku podmiotem świadczącym kompleksową obsługę firm paliwowych.
 
Handel paliwami płynnymi  
 
Oferujemy paliwa najwyższej jakości, spełniające wymagania norm europejskich: benzyny i olej napędowy. Naszymi dostawcami są krajowe rafinerie (PKN Orlen, Grupa Lotos) koncerny zagraniczne (m.in. BP) oraz prywatni importerzy i hurtownie paliw.
Dzięki współpracy z największymi operatorami logistycznymi w Polsce (OLPP, Tanquid, Paul Klacska), w zakresie magazynowania i transportu, oferujemy paliwa na terenie całego kraju. Naszymi klientami są hurtownie, stacje paliw i firmy transportowe.
 
BM REFLEX posiada doświadczenie w realizowaniu dostaw gazu LPG, propanu i butanu dla największych firm dystrybucyjnych w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej. Jest również dostawcą biodiesla dla firm w Polsce i w innych krajów Unii Europejskiej. 
 
Firma poszerza swoją obecność na rynku paliw. W 2013 roku rozpoczęła sprzedaż olejów bazowych.
 
W 2011 roku BM REFLEX przystąpił do realizacji projektu budowy samoobsługowych stacji paliw eMILA .
 
Stacje eMILA to innowacyjny i przyszłościowy format tankowania, a także nowoczesny design. Znaczna część stacji eMILA zlokalizowana jest w sąsiedztwie centrów handlowych i supermarketów, co pozwala na tankowanie przy okazji zakupów. Daje to dodatkowo możliwość zaoszczędzenia czasu i optymalizacji wydatków związanych z komunikacją.
 
Otwarcie pierwszej stacji eMILA nastąpiło 22.01.2014 r. w Wójtówce (gm. Sochaczew) przy centrum handlowym Multishop. W marcu 2014 roku spółka BM REFLEX nabyła od firmy Shell Self Service 27 samoobsługowych stacji paliw funkcjonujących wcześniej pod nazwą NESTE. Obecnie sieć stacji eMILA liczy już 30 stacji działających na terenie całej Polski.  
W ciągu najbliższych pięciu lat ma powstać sieć kilkudziesięciu stacji pod tym brandem.
 
 
Usługi konsultingowe
 
Naszym klientom dostarczamy codziennie informacji niezbędnych dla podejmowania właściwych decyzji handlowych jakimi są prognozy zmian cen paliw w rafineriach.
 
Na bieżąco monitorujemy rynek paliw w Polsce, Europie i na świecie, korzystając z renomowanych serwisów giełdowych i informacyjnych. Wydajemy, wykorzystując najnowocześniejsze środki przekazu elektronicznego (e-mail, www, sms) własne raporty i serwisy informacyjne dostarczające najświeższych informacji o cenach, marżach, ofertach, przepisach prawno-podatkowych i sytuacji na rynku paliw i biopaliw. 
 
Wykonujemy zlecenia dla różnych firm i instytucji, dostarczając im szeregu informacji o rynku paliw i biopaliw w Polsce.
 
Zajmujemy się kompleksowym doradztwem w zakresie funkcjonowania rynku paliw, organizujemy szkolenia, konferencje  i warsztaty paliwowe.
 
Odbyło się już m.in. siedem konferencji z cyklu Perspektywy rynku paliw”, które na stałe wpisały się kalendarz imprez branżowych.
Naszą Konferencję „Perspektywy paliwowego rynku detalicznego w Polsce”, która odbyła się 24 kwietnia 2012. objął Honorowym patronatem Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.
 
Analitycy BM REFLEX  jako niezależni eksperci rynku paliw w Polsce dostarczają komentarzy i opinii do głównych stacji telewizyjnych i radiowych. Wypowiedzi i analizy rynkowe są często cytowane przez media ogólnopolskie i lokalne.  Stale współpracujemy mi.in. z portalem onet.pl, TVN CNBC, TOK FM, RMF FM, Radio ZET, PAP, IAR.
 
Wszechstronna  wiedza oraz wysokie kompetencje naszej kadry służą spełnianiu oczekiwań naszych klientów, gwarantujemy wysoką jakość naszych usług, profesjonalną obsługę oraz  bezpieczeństwo transakcji handlowych, naszym atutem jest ugruntowana pozycja rzetelnej i solidnej firmy handlowej i niezależnego eksperta rynku paliwowego.
 
Poświadczeniem tego jest nasz udział w debatach i konferencjach organizowanych dla branży paliw. Tylko w ostatnim okresie nasi eksperci brali czynny udział w następujących wydarzeniach:
1/Debata „Perspektywy rynku paliw w Polsce – rozwój czy stagnacja? Wybrane zagadnienia.” podczas XX edycji Targów Paliw organizowanych przez PIPP
2/ Panel dyskusyjny "Niskie marże - incydent czy przewlekła choroba" podczas XIII Forum Rynku Paliwowego PetroTrend 2013
3/ Debata „Detaliczny rynek paliw” podczas Konferencji Nafta/Chemia
4/ II. Międzynarodowa Konferencja LPG – Wyjątkowa Energia
5/ Prezentacja tematu: Analiza rynku paliw w 2012 roku podczas konferencji Zarządzanie flotą - Optymalizacja kosztów.
6/ Konferencja Nafta-Chemia 2015 rok: Rynek paliw – szara strefa jako kluczowy problem branży naftowej
 
We wrześniu 1997 roku powstała pierwsza strona internetowa firmy www.reflex.com.pl. Ciągły rozwój działalności spółki, w tym działu konsultingu oraz dbałość o wizerunek zaowocował rozbudową strony i wzbogacaniem o nowe informacje. Ostatnia gruntowana przebudowa strony miała miejsce na przełomie 2011/2012 roku.
15 stycznia 2012 roku przekazaliśmy użytkownikom nowy portal, który zawiera wiele informacji potrzebnych przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych zarówno w bieżącej działalności, jak i przy decyzjach strategicznych. Stanowi także źródło informacji na temat cen paliw na rynku krajowym i europejskim dla mediów i kierowców. 
 
Uznaniem dla  naszej pracy są prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Diamenty Forbesa
- II miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2009 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 200 mln złotych w województwie łódzkim
- Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2010 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 200 mln złotych w województwie łódzkim
- I miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2014 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln złotych w województwie łódzkim
 
Laureat Plebiscytu Filary Polskiej Gospodarki w 2008 roku (organizowany przez Puls Biznesu)
 
Gazele Biznesu
Przynależność do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm w latach potwierdzona pięciokrotnie w latach:  2006, 2007, 2008, 2009 i 2012. 
 

      
            


BM REFLEX sp. z o.o. sp.k.
90-113 Łódź, ul. Sienkiewicza 9
NIP: 827-000-59-74
REGON: 730008887
KRS 0000533044
Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi
XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

 

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Kalkulator ceny paliwa Pobierz wersję próbną Stacja paliw Emilia Miejsce na Twoją reklamę

Notowania walut

Reflex należy do

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia