Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Kongres Nowej Mobilności: Za rozwojem branży muszą nadążać zmiany w prawie

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

Kongres Nowej Mobilności: Za rozwojem branży muszą nadążać zmiany w prawie

Dodano: 13.09.2019

/BM Reflex, 13-09-2019/ Konieczność dostosowania ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych do dynamicznie zmieniającego się rynku oraz zrównoważony rozwój publicznego transportu zbiorowego - to główne tematy Kongresu Nowej Mobilności (KNM), który odbył się w Lublinie w dniach 9-10 września br. Współistnienie publicznego transportu zbiorowego, systemów car-sharingu, rowerów miejskich i pozostałych usług w obrębie komunikacji miejskiej, w oparciu o rozwiązania zeroemisyjne, to kwintesencja idei smart city, bazującej na nowoczesnych technologiach i równowadze systemów.

Prezes Urzędu Dozoru Technicznego Andrzej Ziółkowski podczas KNM stwierdził, że elektromobilność to dodatkowa jakość, jeśli chodzi o energetykę. – Będziemy mieli czystsze miasta i nowe podejście do transportu publicznego. Drugiego dnia Kongresu odbyły się warsztaty „Procedura odbioru stacji ładowania krok po kroku”, które poprowadzili: Paweł Smoliński – Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju, Dariusz Cendlewski - Kierownik Wydziału Elektromobilności i Nowych Technologii oraz Jarosław Kozłyk - Specjalista ds. Rozwoju Elektromobilności.

źródło: UDT
Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia