Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Ceny paliw na stacjach wciąż bez większych zmian

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
Fot. Fotolia

Ceny paliw na stacjach wciąż bez większych zmian

Dodano: 26.07.2019

Wyjątkowo spokojny okres wakacyjny na stacjach paliw. Zgodnie z oczekiwaniami kolejny tydzień lipca nie przyniósł większych ruchów cenowych. Obecnie ze litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 5,16 PLN za litr czyli o 1 grosz na litrze mniej niż przed tygodniem. Średnio litr oleju napędowego kosztuje 5,08 PLN – również 1 grosz na litrze mniej niż przed tygodniem. Średnia cena autogazu to 2,07 PLN – co stanowi spadek o 3 grosze na litrze w skali tygodnia.

Najtaniej za benzynę bezołowiową 95 zapłacimy w województwie łódzkim, a najdrożej w podlaskim i warmińsko-mazurskim.
Również olej napędowy najtańszy jest w województwie łódzkim i najdroższy w warmińsko-mazurskim.
Autogaz najtańszy jest w województwie małopolskim, a najdroższy w województwie lubuskim i mazowieckim.
 
Zarówno benzyna jak i olej napędowy są o ok. 7-8 groszy na litrze droższe niż przed rokiem, natomiast ceny autogazu są niższe o ok. 30 groszy na litrze niż przed rokiem.
 
W kolejnym tygodniu raczej nie powinniśmy obserwować korekt cen paliw w dół. Ceny zarówno benzyn jak i oleju napędowego mogą podrożeć średnio o ok. 2 grosze na litrze.
 
Rynek ropy naftowej zdominowały w tym tygodniu zwyżkowe informacje. W skali tygodnia cena ropy Brent podrożała  o ok. 2 USD na baryłce (z 61,27 USD/ bbl do 63,43 USD/bbl).
 
Przyczynami wzrostu cen ropy był znaczny spadek zapasów ropy w amerykańskich magazynach (10,9 mln bbl wobec oczekiwanego spadku 4,4 mln bbl) wywołany wstrzymaniem produkcji na wielu platformach wydobywczych zlokalizowanych w Zatoce Meksykańskiej z powodu sztormu Barry 2 tygodnie temu.
Napięcie  na Bliskim Wschodzie po przejęciu załogi brytyjskiego tankowca  w cieśninie Ormuz przez Iran także przełożyło się na wzrost cen ropy. Wielka Brytania wysłała do Iranu mediatora celem uwolnienia załogi.
 
Obecnie uwaga inwestorów skupiać się będzie wokół zaplanowanych na poniedziałek w Szanghaju rozmów pomiędzy USA, a Chinami odnośnie trwającej wojny handlowej.

Komentarz: Dorota Gudaś
BM REFLEXZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia