Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Rozbito grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nielegalne paliwa

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

Rozbito grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nielegalne paliwa

Dodano: 09.05.2019

/BM REFLEX, 9-05-2019/ Funkcjonariusze z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu i pracownicy Departamentu Nadzoru nad Kontrolami Ministerstwa Finansów wraz z Policjantami z Wrocławia i Poznania przerwali działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem „pustych” faktur VAT na sprzedaż oleju napędowego oraz wprowadzaniem do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia. Dzięki zastosowaniu Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR) na rachunku bankowym podmiotu zostały zabezpieczone środki pieniężne w wysokości 240 tys. złotych.

Funkcjonariusze KAS przeprowadzili czynności w 11 lokalizacjach na terenie czterech województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.  Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację finansowo-księgową, zapis monitoringu z siedziby podmiotu,  sprzęt komputerowy z elektronicznymi nośnikami danych, telefony komórkowe osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze, środki pieniężne w kwocie ok. 200 tys. złotych, a także dwie jednostki broni palnej, na które nie posiadano stosownego pozwolenia.

Zabezpieczone zostały również składniki majątkowe ruchome o szacunkowej wartości ok. 1,9 mln zł, w tym: cztery łodzie motorowe, samochód cysterna, skuter wodny oraz cztery samochody osobowe. Zajęto również nieruchomości należące do organizatorów procederu, w tym domy i działki na terenie woj. wielkopolskiego oraz mieszkanie w Poznaniu.
Funkcjonariusze zabezpieczyli też inne składniki majątkowe w postaci luksusowych zegarków, złotej biżuterii i innych kosztowności oraz kilkanaście sztuk broni „białej”.

Przestępczy proceder mógł doprowadzić do uszczuplenia w zakresie podatku VAT na kwotę  kilkudziesięciu mln złotych.
Wobec z jednej z osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztowania, natomiast wobec drugiego podejrzanego dozór policyjny

źródło: KASZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia