Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Przemyt paliwa w mauserach

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. KAS

Przemyt paliwa w mauserach

Dodano: 08.02.2018

/BM REFLEX, 8-02-2018/ Prawie 60 tysięcy litrów oleju opałowego o wartości 170 tysięcy złotych zatrzymali lubuscy funkcjonariusze KAS wspólnie z lubuskimi policjantami. Towar był przewożony nie w specjalnie oznakowanych cysternach ale plastikowych pojemnikach ukrytych w naczepach ciężarówek.

Lubuscy funkcjonariusze KAS wspólnie z policją zatrzymali dwa samochody ciężarowe w okolicach Krosna Odrzańskiego.

Z dokumentów przedstawionych przez kierowców wynikało, że wiozą olej opałowy z Niemiec na Łotwę w pojemnikach typu mauser. W każdej naczepie znajdowało się po 26 sztuk mauserów, łącznie 57.206 litrów oleju opałowego. Wnikliwe sprawdzenie dokumentów ujawniło szereg nieprawidłowości. Kierowcy nie mieli przy sobie numeru referencyjnego SENT, a towar nie był w ogóle zarejestrowany w systemie. 

Dodatkowo jeden z kierujących nie posiadał wymaganego wypisu z licencji. Zatrzymany ładunek miał prawdopodobnie trafić nielegalnie na polski rynek paliw. W związku z czym podjęto decyzję o zatrzymaniu zestawów wraz z ładunkiem do dalszego postępowania. Na kierujących nałożono mandaty karne po 7 tysięcy złotych i po przesłuchaniu zwolniono. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

źródło: KAS

 Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia