Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości

Kategorie

Partnerzy

Wiadomości

Rozbito grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nielegalne paliwa

Dodano: 09.05.2019

/BM REFLEX, 9-05-2019/ Funkcjonariusze z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu i pracownicy Departamentu Nadzoru nad Kontrolami Ministerstwa Finansów wraz z Policjantami z Wrocławia i Poznania przerwali działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem „pustych” faktur VAT na sprzedaż oleju napędowego oraz wprowadzaniem do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia. Dzięki zastosowaniu Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR) na rachunku bankowym podmiotu zostały zabezpieczone środki pieniężne w wysokości 240 tys. złotych.
czytaj więcej »

Terminal Port Arthur z zezwoleniem na eksport LNG poza strefę FTA

Dodano: 09.05.2019

/BM REFLEX, 9-05-2019/ Departament Energii USA udzielił zgody na eksport LNG poza strefę FTA dla terminalu Port Arthur LNG, którego uruchomienie planowane jest w 2023 roku. Ładunki skroplonego gazu ziemnego z tego terminalu odbierać będzie m.in. PGNiG. Dokument podpisany przez sekretarza energii USA Ricka Perry’ego podczas forum energetycznego USA-UE w Brukseli 2 maja 2019 roku zezwala na eksport ok. 54 mln m³ gazu ziemnego dziennie z planowanego terminalu do państw, które nie posiadają umów o wolnym handlu z USA (ang. Free Trade Agreement) – w Europie, Azji i na innych rynkach na świecie.
czytaj więcej »

KAS wdraża Program Ostrzegania Przedsiębiorców (POP)

Dodano: 08.05.2019

/BM REFLEX, 8-05-2019/ Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wprowadza nowe rozwiązanie służące ochronie interesów uczciwie działających podmiotów - Program Ostrzegania Przedsiębiorców (POP). Celem programu jest zabezpieczenie przedsiębiorców przed nieświadomym uczestnictwem w oszustwie podatkowym tzw. karuzeli podatkowej.
czytaj więcej »

Od 1 maja 2019 r. podatnicy mogą stosować kasy fiskalne on-line

Dodano: 08.05.2019

/BM REFLEX, 8-05-2019/ Kasy fiskalne on-line to urządzenia, które przesyłają dane o rejestrowanej sprzedaży do systemu teleinformatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Zakup kas on-line będzie w części refundowany. Kasy rejestrujące z elektronicznym i papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku w wyniku naturalnej wymiany starych urządzeń na nowe. Wprowadzenie kas on-line to kolejny krok w uszczelnieniu podatku VAT.
czytaj więcej »

PERN na bieżąco obsługuje rafinerie

Dodano: 08.05.2019

/BM REFLEX, 8-05-2019/ Rafinerie obsługiwane przez PERN przerabiają ropę naftową. Spółka udostępnia im surowiec zgromadzony w systemie bądź dostarczany przez Naftoport w Gdańsku. PERN jest w stałym kontakcie z rafineriami, w zakresie parametrów przekazywanej ropy. Trwają dalsze uzgodnienia z klientami odnośnie planu powrotu do sytuacji wyjściowej oraz metody dalszego oczyszczania surowca klientów PERN.
czytaj więcej »

GreenWay przygotowuje sieć na potrzeby pojazdów elektrycznych nowej generacji wdrażając ładowarki o mocy 100 kW

Dodano: 02.05.2019

/BM REFLEX, 2-05-2019/ GreenWay Polska umożliwi kierowcom samochodów elektrycznych jeszcze szybsze ładowanie dzięki stacjom o mocy zwiększonej do 100 kW. Umożliwi to obsługę najnowocześniejszych, dopiero wchodzących na rynek, pojazdów elektrycznych nowej generacji i zwiększy wydajność istniejących stacji ładowania. Dwie stacje już zostały zmodyfikowane – Magnolia Park Wrocław i Podium Park Kraków – wkrótce kolejne.
czytaj więcej »

BM Reflex: Ceny paliw na stacjach wciąż w górę, chociaż tempo podwyżek wyraźnie wyhamowało

Dodano: 02.05.2019

/BM REFLEX, 2-05-2019/ Przełom kwietnia i maja upływa pod znakiem niewielkich korekt średnich poziomów cen benzyn i oleju napędowego w górę. Te rosną o około 2 – 3 grosze na litrze i w porównaniu z cenami sprzed roku są wyższe o 33 – 36 groszy na litrze. Jedynie w przypadku autogazu odnotowaliśmy 1 groszową obniżkę do poziomu 2,23 zł/l i tym samym jest on droższy niż przed rokiem o 15 gr/l.
czytaj więcej »

Klienci analizują propozycje rozwiązań wypracowane w Mińsku

Dodano: 02.05.2019

/BM REFLEX, 2-05-2019/ W celu ochrony polskiego systemu przesyłowego i instalacji rafineryjnych, 24 kwietnia PERN wstrzymał odbiór dostaw zanieczyszczonej ropy dostarczanej dla klientów PERN z białoruskiego sytemu przesyłowego do bazy w Adamowie
czytaj więcej »

Dobre wyniki LOTOSU w I kwartale 2019 roku

Dodano: 02.05.2019

/BM REFLEX, 2-05-2019/ W I kwartale 2019 r. oczyszczona EBITDA wg LIFO Grupy Kapitałowej LOTOS wyniosła 632 mln zł. To 17-procentowy wzrost względem I kwartału 2018 r. Rafineria w Gdańsku przez 3 pierwsze miesiące 2019 r. pracowała przy maksymalnym wykorzystaniu swoich nominalnych mocy wytwórczych.
czytaj więcej »

ORLEN zwiększa produkcję w Płocku

Dodano: 02.05.2019

/BM REFLEX, 2-05-2019/​ PKN ORLEN uruchomił Instalację Metatezy w Płocku. W ten sposób potencjał produkcyjny propylenu zwiększył się o 100 tys. ton, do poziomu 550 tys. ton rocznie. Koncern jest jedynym producentem tego produktu w Polsce oraz kluczowym graczem na rynku europejskim, posiadając obecnie ponad 50% zdolności produkcyjnych w regionie Europy Centralnej.
czytaj więcej »

Komunikat Ministerstwa Energii w sprawie przesyłu zanieczyszczonej ropy naftowej do Polski

Dodano: 26.04.2019

/BM REFLEX, 26-04-2019/ Od 19 kwietnia do polskiego systemu rurociągowego dostarczana jest zanieczyszczona ropa naftowa REBCO z Rosji. Poziom zanieczyszczenia może spowodować fizyczne uszkodzenia instalacji rafineryjnych. Dlatego podjęto decyzję o wstrzymaniu odbioru ropy.
czytaj więcej »

Terminal LNG w Świnoujściu z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich

Dodano: 26.04.2019

/BM REFLEX, 26-04-2019/ 24 kwietnia br. w Świnoujściu odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie ze środków unijnych projektu pt. Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Właściciel i operator instalacji, spółka Polskie LNG (grupa GAZ-SYSTEM) może ubiegać się o zwrot nakładów do maksymalnej kwoty 553 mln zł (128 mln euro) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, którego jednym z priorytetów jest poprawa bezpieczeństwa energetycznego.
czytaj więcej »

Skonsolidowane wyniki finansowe PKN ORLEN w pierwszym kwartale 2019 roku

Dodano: 26.04.2019

/BM REFLEX, 26-04-2019/ PKN ORLEN zakończył I kwartał 2019 roku z wynikiem EBITDA wg LIFO na poziomie 2 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 100 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Rezultat został osiągnięty pomimo trudniejszego otoczenia makroekonomicznego (r/r) związanego przede wszystkim ze spadkiem dyferencjału Brent/Ural. Koncern wypracował stabilny wynik EBITDA wg LIFO w segmencie dowstream, na poziomie blisko 1,4 mld zł i dobry wynik w segmencie detalu na poziomie 676 mln zł. W detalu PKN ORLEN odnotował również wzrost wolumenów sprzedaży o 3% (r/r) oraz wzrost udziałów na wszystkich rynkach. PKN ORLEN kontynuował dywersyfikację kierunków zaopatrzenia, podpisując kontrakt z Saudi Aramco na dostawy saudyjskiej ropy, któremu towarzyszy – pierwsza tego typu w historii firmy - umowa na odbiór produkowanego w Możejkach ciężkiego oleju opałowego. Zarząd PKN ORLEN zarekomendował wypłatę najwyższej w historii koncernu dywidendy, na poziomie 3,5 zł na akcję.
czytaj więcej »

BM Reflex: Stabilizacja cen paliw na majowy weekend

Dodano: 26.04.2019

/BM REFLEX, 26-04-2019/ Ruchy cen paliw na stacjach, patrząc na zmiany średnich poziomów cen w kraju, były symboliczne. Większe wahania odnotowaliśmy w przypadku autogazu, który podrożał średnio o 4 gr/l. Na rynku hurtowym z kolei notowaliśmy dalszy wzrost cen paliw, co w przypadku benzyny oznacza wzrost do poziomu najwyższego od IX 2014 roku.
czytaj więcej »

Stanowisko Grupy LOTOS dot. wstrzymania dostaw ropy z Rosji

Dodano: 25.04.2019

Ze względu na pogorszenie się parametrów jakościowych rosyjskiej ropy REBCO Ministerstwo Energii podjęło decyzję o wstrzymaniu dostaw surowca w punkcie Adamowo. Obecne zapasy ropy naftowej pozwalają na utrzymanie ciągłości produkcji rafinerii Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku. Sytuacja nie ma wpływu na jakość paliw sprzedawanych na stacjach koncernu.
czytaj więcej »

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia