Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości

Kategorie

Partnerzy

Wiadomości

LOTOS przygotowuje się na podsumowanie pilotażu

Dodano: 15.07.2019

/BM REFLEX, 15-07-2019/ Niebieski Szlak działa już od kilku miesięcy. Dzięki tej inwestycji kierowcy samochodów elektrycznych i hybrydowych mogą swobodnie podróżować na trasie pomiędzy Warszawą a Trójmiastem. Korzystanie z szybkich ładowarek jest w dalszym ciągu bezpłatne. Po wakacjach LOTOS zamierza podsumować pilotażowy okres funkcjonowania swojego pionierskiego projektu.
czytaj więcej »

Grupa ORLEN inwestuje w rozwój przewozów kolejowych

Dodano: 15.07.2019

/BM REFLEX, 15.07.2019/ Flota cystern kolejowych w Grupie ORLEN zwiększy się o kolejne wagony, które zostaną wykorzystane do przewozu produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Realizowane postępowanie zakupowe, obejmujące 2 tysiące wagonów, ma na celu zabezpieczenie obecnych i przyszłych operacji logistycznych.
czytaj więcej »

Projekt „Razem napędzamy polskie rolnictwo” wchodzi w kolejny etap

Dodano: 12.07.2019

ORLEN Paliwa, z Grupy ORLEN i Green Lab Sp. z o.o. zawarły porozumienie o współpracy, które zapewni dostawy oleju napędowego do Spółek Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W ramach pierwszego etapu programu, ORLEN Paliwa dostarczy tylko w tym roku ok. 16 mln litrów oleju napędowego, które zabezpieczą potrzeby Spółek wchodzących w skład KOWR. Jednocześnie będą kontynuowane rozmowy handlowe pomiędzy partnerami w zakresie dalszej, rozszerzonej współpracy.
czytaj więcej »

Projekt ustawy o zmianie ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego

Dodano: 12.07.2019

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym, przedłożony przez ministra energii.
czytaj więcej »

Łódzkie - nielegalny obrót olejem napędowym

Dodano: 12.07.2019

/BM Reflex, 12-07-2019/ Prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego prowadzą śledztwo dotyczące wprowadzania do obrotu oleju napędowego bez uiszczenia należnych opłat i podatków oraz legalizowaniu posiadania oleju przy wykorzystaniu podmiotów wystawiających fikcyjne faktury.
czytaj więcej »

Akt oskarżenia w sprawie uszczuplenia podatku VAT na ponad 100 milionów złotych

Dodano: 08.07.2019

/BM Reflex, 8-07-2019/ Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach 21 maja 2019 roku skierowano do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Adrianowi A. Postępowanie to dotyczyło uszczuplenia podatku VAT w obrocie paliwami płynnymi.
czytaj więcej »

PKN ORLEN bliżej połączenia z Grupą LOTOS

Dodano: 05.07.2019

/Reflex, 5-07-2019/ PKN ORLEN złożył w Komisji Europejskiej formalny wniosek o zgodę na przejęcie kapitałowe Grupy LOTOS. Finalizacja procesu pozwoli na stworzenie jednego silnego gracza z międzynarodowym potencjałem, zintegrowanego wewnętrznie, jeszcze bardziej liczącego się na rynku dostaw ropy.
czytaj więcej »

Uderzenie w „mafię paliwową” - 3 podejrzanych o „zbrodnię fakturową”

Dodano: 28.06.2019

/BM REFLEX, 28-06-2019/ CBŚP wspólnie z KAS zatrzymało 9 osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu oleju smarowego jako napędowego i niezapłacenie z tego tytułu należnych podatków w kwocie co najmniej 60 milionów złotych. 3 osoby są podejrzane o „zbrodnię fakturową” zagrożoną 25-latami więzienia za wystawienie „lewych” dokumentów na kwotę 138 milionów złotych. Do sprawy zabezpieczono mienie warte blisko 70 milionów złotych, w tym milion złotych w gotówce. Grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 1200 cystern z olejem, co stanowi objętość 36 milionów litrów. Sprawę nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.
czytaj więcej »

Co 11. firma MŚP obawia się split payment

Dodano: 28.06.2019

/BM REFLEX, 28-06-2019/ Wprowadzona w 2018 roku podzielona płatność podatku VAT spędza sen z powiek części sektora MŚP. Z Barometru EFL wynika, że w opinii 9 proc. przedsiębiorców ten czynnik może pogorszyć kondycję ich firmy. Eksperci EFL zwracają uwagę, że split payment ma dwie strony medalu. Z perspektywy makroekonomicznej zwiększa szanse na skuteczne wyeliminowanie z obrotu nieuczciwych podatników. Niestety, w skali mikro, takie rozwiązanie niesie ze sobą bezpośredni i zauważalny koszt dla przedsiębiorcy.
czytaj więcej »

BM Reflex: Ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego poniżej 5 zł/l? Tylko na niektórych stacjach.

Dodano: 28.06.2019

/BM REFLEX, 28-06-2019/ Od początku czerwca ceny wszystkich paliw na stacjach spadły średnio o 10-11 groszy na litrze. Na rynku hurtowym w mijającym tygodniu ceny paliw zaczęły ponownie rosnąć, w odpowiedzi na wzrost cen surowca. Średnie ceny paliw na stacjach 27 czerwca ukształtowały się na następujących poziomach dla: benzyny bezołowiowej 95 5,16 zł/l, bezołowiowej 98 5,48 zł/l, oleju napędowego 5,09 zł/l i autogazu 2,14 zł/l.
czytaj więcej »

UNIMOT odsprzedał firmie GASPOL biznes butli LPG

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ Zgodnie z umową zawartą w grudniu 2018 r. UNIMOT odsprzedał spółce GASPOL biznes butli LPG. Odpłatnie przeniósł na rzecz spółki GASPOL prawa i zobowiązania wynikające z umów zawartych z odbiorcami gazu płynnego w butlach wraz z częścią aktywów związanych z tym biznesem.
czytaj więcej »

PERN ogłosił przetarg na zaprojektowanie II nitki ropociągu pomorskiego

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ PERN ogłosił uruchomienie postępowania przetargowego w trybie negocjacji z ogłoszeniem, którego przedmiotem jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych i koniecznych w tym zakresie opinii, uzgodnień i decyzji (z wyłączeniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji), w tym pozwolenie na budowę oraz na zasadach prawa opcji pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją „II nitki Odcinka Pomorskiego”, jako etapu przygotowania inwestycji strategicznej.
czytaj więcej »

Nowy etap rozwoju elektromobilności w Skandynawii

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ W miejscowości Fredericia w Danii uruchomiono nową, koncepcyjną stację ładowania pojazdów elektrycznych. To część większego planu, który zakłada stworzenie 48 stacji szybkiego ładowania z najwyższej jakości infrastrukturą przy duńskich, norweskich i szwedzkich autostradach.
czytaj więcej »

ABB rozszerza swoje portfolio do ładowania autobusów elektrycznych o automatyczny pantograf

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ Nowe rozwiązane umożliwi wydajną eksploatację flot autobusów elektrycznych. Szacuje się, że skumulowany roczny wzrost na globalnym rynku autobusów elektrycznych ma wynieść 16,6 proc. do 2025 roku*. Rynek ten w ciągu 7 lat urośnie więc ponad dwa razy. Trend nie omija Polski, gdzie zgodnie z ustawą o elektromobilności do 2028 roku 30 proc. miejskiej floty autobusowej mają stanowić autobusy elektryczne. W lutym 2016 roku w polskich miastach jeździło 30 elektrycznych autobusów. Teraz jest ich ponad 200.
czytaj więcej »

UNIMOT inwestuje w elektromobilność – obejmie udziały operatora blinkee.city

Dodano: 19.06.2019

/BM REFLEX, 19-06-2019/ UNIMOT S.A., niezależny importer paliw ciekłych i gazowych notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obejmie udziały w spółce Green Electricity sp. z o.o., operatorze platformy blinkee.city, która w Polsce i Europie oferuje usługi wynajmu elektrycznych skuterów i hulajnóg. Kwota inwestycji to maksymalnie 9,5 mln zł – która obejmie zakupione udziały oraz udostępnienie dodatkowego finansowania dla Green Electricity w zależności od potrzeb.
czytaj więcej »

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia