Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości

Kategorie

Partnerzy

Wiadomości

Kongres Nowej Mobilności: Za rozwojem branży muszą nadążać zmiany w prawie

Dodano: 13.09.2019

/BM Reflex, 13-09-2019/ Konieczność dostosowania ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych do dynamicznie zmieniającego się rynku oraz zrównoważony rozwój publicznego transportu zbiorowego - to główne tematy Kongresu Nowej Mobilności (KNM), który odbył się w Lublinie w dniach 9-10 września br. Współistnienie publicznego transportu zbiorowego, systemów car-sharingu, rowerów miejskich i pozostałych usług w obrębie komunikacji miejskiej, w oparciu o rozwiązania zeroemisyjne, to kwintesencja idei smart city, bazującej na nowoczesnych technologiach i równowadze systemów.
czytaj więcej »

BM Reflex: Diesel droższy od benzyny bezołowiowej 95.

Dodano: 13.09.2019

/BM REFLEX, 13-09-2019/ Diesel na stacjach jest ponownie droższy od benzyny bezołowiowej 95. Średnie ceny benzyny w mijającym tygodniu spadły o 2 – 3 grosze na litrze, olej napędowy podrożał o 3 grosze na litrze, a ceny autogazu nie zmieniły się.
czytaj więcej »

Carrefour nawiązuje współpracę z Total i przyspiesza ekspansję sklepów franczyzowych na rynku stacji paliw

Dodano: 13.09.2019

/BM REFLEX, 13-09-2019/ Carrefour Polska nawiązał współpracę z kolejnym dużym międzynarodowym graczem obecnym na polskim rynku stacji paliw, firmą Total Polska. Partnerzy będą współpracować przy otwarciach franczyzowych sklepów Carrefour Express Convenience na stacjach paliw marki Total w całej Polsce. W sierpniu br. zostały otwarte pierwsze dwa sklepy: w Stolnie i Strzyżawie w województwie kujawsko-pomorskim.
czytaj więcej »

Stacje ładowania PGE będą zasilane w całości energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych

Dodano: 13.09.2019

/BM REFLEX, 6-09-2019/ PGE Nowa Energia będzie pierwszym w Polsce operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych, który zapewni swoim klientom w pełni ekologiczne zasilanie. Gwarantuje to podpisana ze spółką PGE Energia Odnawialna umowa, na mocy której energia elektryczna w należących do Grupy Kapitałowej PGE stacjach będzie pochodzić w 100 proc. ze źródeł odnawialnych.
czytaj więcej »

PGE i PKN ORLEN łączą siły na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Dodano: 13.09.2019

/BM REFLEX, 13-09-2019/ Polskie firmy dostrzegają światowe trendy w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej i nie zamierzają pozostać w tyle. W tym celu Grupa PGE i Grupa ORLEN podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisały list intencyjny o współpracy przy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Polskie czempiony zamierzają wspólnie wspomagać rozwój morskiej energetyki wiatrowej, mając na uwadze pozytywny wpływ rozwoju tej technologii na polską gospodarkę, w tym maksymalizację udziału polskich dostawców i wykonawców.
czytaj więcej »

Grupa ORLEN zbuduje sieć stacji na rynku słowackim

Dodano: 12.09.2019

/BM REFLEX, 12-09-2019/ Sieć detaliczna Grupy ORLEN powiększy się o 7 nowych stacji na Słowacji. To kolejny krok do poszerzenia działalności biznesowej na słowackim rynku, gdzie Koncern należy do grona znaczących hurtowych dostawców paliw. PKN ORLEN postrzega słowacki rynek detaliczny jako perspektywiczny, dlatego realizowane tam inwestycje mają charakter długoterminowy.
czytaj więcej »

Naftoserwis skutecznie zrealizował pierwsze zlecenie czyszczenia zbiornika na ropę

Dodano: 12.09.2019

/BM REFLEX, 12-09-2019/ Naftoserwis z grupy PERN zrealizował pierwszą operację czyszczenia zbiornika na ropę naftową. Prace prowadzone były w Bazie Gdańsk na zbiorniku o pojemności 50.000 m³. Spółka wykonała zlecenie za pomocą nowoczesnego systemu BLABO produkcji duńskiej firmy ORECO. Jest to system ceniony przez operatorów infrastruktury na całym świecie pozwalający na czyszczenie zbiornika z osadów, a także ich separację i odzysk węglowodorów na bardzo wysokim poziomie.
czytaj więcej »

Publikacja cen paliw dla potrzeb VAT w związku ze zmianą ustawy o VAT

Dodano: 12.09.2019

/BM REFLEX, 12-09-2019/ 1 września 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1520).
czytaj więcej »

BM Reflex: Spadki cen paliw na stacjach mogą wyhamować.

Dodano: 06.09.2019

/BM REFLEX, 6-09-2019/ Nowy miesiąc na stacjach paliw rozpoczął się od dalszych korekt cen benzyn i oleju napędowego w dół oraz wyhamowania obniżek cen autogazu, które spadały przez ostatnie 15 tygodni. W skali tygodnia średnie ceny paliw w kraju spadły od 3 do 5 groszy na litrze, poza LPG, którego cena nie zmieniła się.
czytaj więcej »

Nowe stacje w sieci LOTOS

Dodano: 05.09.2019

/BM REFLEX, 5-09-2019/ W sierpniu sieć stacji LOTOS powiększyła się o trzy nowe lokalizacje – Szepietowo w woj. podlaskim, Łużna w woj. małopolskim oraz Turek w woj. łódzkim. Obecnie w całej sieci LOTOS działa 496 stacji.
czytaj więcej »

PKN ORLEN zyskuje na likwidacji szarej strefy

Dodano: 05.09.2019

Skuteczna walka rządu z szarą strefą w branży paliwowej przynosi wymierne efekty. W ostatnich latach dynamicznie rośnie konsumpcja paliw w Polsce, co wpływa na rekordowe zyski PKN ORLEN. Wprowadzony przez premiera Mateusza Morawieckiego pakiet paliwowy realnie wzmacnia też budżet państwa, do którego trafia teraz więcej podatków z legalnej działalności firm paliwowych. Na korzyści wynikające z wdrożenia przepisów ograniczających szarą strefę wskazywali Marian Banaś, były Minister Finansów, a obecnie Prezes NIK i Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.
czytaj więcej »

PKN ORLEN stawia na mobilne technologie

Dodano: 05.09.2019

/BM REFLEX, 5-09-2019/PKN ORLEN w ramach rozwoju segmentu detalicznego, stale poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią obsługę na stacjach paliw. Wsparciem dla tych działań jest rządowa inicjatywa „GovTech Polska – Aktywuj pomysły!” Program ten napędza innowacje w sektorze publicznym oraz pozwala szybciej i efektywniej tworzyć e-usługi najwyższej jakości. To most łączący spółki Skarbu Państwa z małymi i średnimi przedsiębiorstwami w sektorze IT
czytaj więcej »

PKN ORLEN przedstawia długofalową strategię rozwoju innowacji

Dodano: 05.09.2019

/BM REFLEX, 5-09-2019/ Zaawansowane tworzywa i biopaliwa, systemy magazynowania energii, elektromobilność, zagospodarowanie poprodukcyjnego dwutlenku węgla i automatyzacja procesów produkcyjnych – to tylko niektóre z trzydziestu programów badawczych, które znalazły się w Strategicznej Agendzie Badawczej PKN ORLEN. Koncern opracował dokument, definiujący strategiczne obszary inwestycji w innowacje, nowe technologie i modele biznesowe, kluczowe dla wzmocnienia pozycji konkurencyjnej w horyzoncie 2030+.
czytaj więcej »

Prezydent podpisał ustawę o mechanizmie podzielonej płatności i nowej matrycy stawek VAT

Dodano: 04.09.2019

/BM REFLEX, 3-09-2019/ Przeciwdziałanie nadużyciom i oszustwom w VAT oraz ochrona dla nabywcy towaru lub usługi – to najważniejsze cele wprowadzenia obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności (MPP) w tzw. branżach wrażliwych. MPP ma usunąć ryzyko znikania podatników wraz z podatkiem, zapłaconym im przez kontrahentów, ale nieodprowadzonym do budżetu państwa. Zmiany w przepisach VAT dotyczą również uproszczenia stawek VAT, zapewnienia ich przejrzystości i przyjazności w stosowaniu, co ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej przez podatników.
czytaj więcej »

Zasady wystawiania faktur do paragonów od 1 stycznia 2020 r.

Dodano: 04.09.2019

/BM REFLEX, 4-09-2019/ Nowe zasady wystawiania faktur do paragonów fiskalnych będą obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. [1] Faktura do paragonu będzie wystawiana tylko w przypadku, gdy na tym paragonie będzie znajdować się numer identyfikujący nabywcę.
czytaj więcej »

« następna strona poprzednia strona »

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia