Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości

Kategorie

Partnerzy

Wiadomości

UNIMOT odsprzedał firmie GASPOL biznes butli LPG

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ Zgodnie z umową zawartą w grudniu 2018 r. UNIMOT odsprzedał spółce GASPOL biznes butli LPG. Odpłatnie przeniósł na rzecz spółki GASPOL prawa i zobowiązania wynikające z umów zawartych z odbiorcami gazu płynnego w butlach wraz z częścią aktywów związanych z tym biznesem.
czytaj więcej »

PERN ogłosił przetarg na zaprojektowanie II nitki ropociągu pomorskiego

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ PERN ogłosił uruchomienie postępowania przetargowego w trybie negocjacji z ogłoszeniem, którego przedmiotem jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych i koniecznych w tym zakresie opinii, uzgodnień i decyzji (z wyłączeniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji), w tym pozwolenie na budowę oraz na zasadach prawa opcji pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją „II nitki Odcinka Pomorskiego”, jako etapu przygotowania inwestycji strategicznej.
czytaj więcej »

Nowy etap rozwoju elektromobilności w Skandynawii

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ W miejscowości Fredericia w Danii uruchomiono nową, koncepcyjną stację ładowania pojazdów elektrycznych. To część większego planu, który zakłada stworzenie 48 stacji szybkiego ładowania z najwyższej jakości infrastrukturą przy duńskich, norweskich i szwedzkich autostradach.
czytaj więcej »

ABB rozszerza swoje portfolio do ładowania autobusów elektrycznych o automatyczny pantograf

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ Nowe rozwiązane umożliwi wydajną eksploatację flot autobusów elektrycznych. Szacuje się, że skumulowany roczny wzrost na globalnym rynku autobusów elektrycznych ma wynieść 16,6 proc. do 2025 roku*. Rynek ten w ciągu 7 lat urośnie więc ponad dwa razy. Trend nie omija Polski, gdzie zgodnie z ustawą o elektromobilności do 2028 roku 30 proc. miejskiej floty autobusowej mają stanowić autobusy elektryczne. W lutym 2016 roku w polskich miastach jeździło 30 elektrycznych autobusów. Teraz jest ich ponad 200.
czytaj więcej »

BM Reflex:Ceny paliw powoli spadają

Dodano: 21.06.2019

Początek tegorocznych wakacji przynosi niewielki spadek cen paliw w kraju, ale wyjazdy wakacyjne będą droższe niż przed rokiem.
czytaj więcej »

UNIMOT inwestuje w elektromobilność – obejmie udziały operatora blinkee.city

Dodano: 19.06.2019

/BM REFLEX, 19-06-2019/ UNIMOT S.A., niezależny importer paliw ciekłych i gazowych notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obejmie udziały w spółce Green Electricity sp. z o.o., operatorze platformy blinkee.city, która w Polsce i Europie oferuje usługi wynajmu elektrycznych skuterów i hulajnóg. Kwota inwestycji to maksymalnie 9,5 mln zł – która obejmie zakupione udziały oraz udostępnienie dodatkowego finansowania dla Green Electricity w zależności od potrzeb.
czytaj więcej »

Ważna informacja dla koncesjonariuszy z woj. mazowieckiego prowadzących działalność w zakresie paliw ciekłych

Dodano: 19.06.2019

/BM REFLEX, 19-06-2019/ URE informuje, że przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terenie województwa mazowieckiego prowadzący działalność w zakresie obrotu paliwami ciekłymi oraz dokonujący przywozu paliw ciekłych od czerwca 2019 r. powinni składać wnioski: -o udzielenie/zmianę/cofnięcie/wygaśnięcie koncesji na obrót paliwami ciekłymi, -o wpis do rejestru podmiotów przywożących, jego zmianę lub wykreślenie z tego rejestru do Departamentu Rynku Paliw Ciekłych w Urzędzie Regulacji Energetyki w Warszawie, na adres: Al. Jerozolimskie 181, 00-222 Warszawa.
czytaj więcej »

LOTOS zbuduje dwa MOP-y przy S8 na Mazowszu

Dodano: 17.06.2019

/BM REFLEX, 17-06-2019/ LOTOS umacnia pozycję wicelidera w segmencie Miejsc Obsługi Podróżnych w Polsce. Spółka LOTOS Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę kolejnych dwóch MOP-ów przy drodze ekspresowej S8 w województwie mazowieckim. Otwarcie obu obiektów planuje się na I/II kwartał 2021 roku.
czytaj więcej »

Dalszy wzrost rejestracji pojazdów elektrycznych w Polsce

Dodano: 17.06.2019

/BM REFLEX, 17-06-2019/ Od stycznia do maja br. liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych w Polsce wzrosła o 100 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r. Po polskich drogach porusza się już blisko 5 900 samochodów elektrycznych, które mogą korzystać z ponad 694 stacji ładowania – wynika z Licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).
czytaj więcej »

BM Reflex: Rośnie ryzyko geopolityczne na Bliskim Wschodzie. Ceny paliw w kraju bez większych zmian.

Dodano: 14.06.2019

/BM REFLEX, 14-06-2019/ Zmiany średnich poziomów cen w kraju w mijającym tygodniu były w dalszym ciągu niewielkie, na poziomie 2-3 gr/l. Większych zmian możemy się spodziewać na weekend i na początku przyszłego tygodnia. Ceny autogazu spadły średnio o 6 gr/l w okresie ostatnich 4 tygodni. Na rynku hurtowym w mijającym tygodniu ceny paliw pozostawały względnie stabilne.
czytaj więcej »

ORLEN Południe inwestuje w czyste źródła energii

Dodano: 13.06.2019

/BM REFLEX, 13-06-2019/ Energia elektryczna i cieplna będą produkowane w Elektrociepłowni Trzebinia, należącej do spółki ORLEN Południe, z czystego gazu ziemnego, który częściowo zastąpi węgiel. To efekt wartej blisko 80 mln zł inwestycji. Dzięki redukcji emisji związków ze spalin do atmosfery, korzystnie wpłynie ona na środowisko naturalne.
czytaj więcej »

Naftoserwis zbudował tłok inteligentny do wykrywania pęknięć rurociągów

Dodano: 13.06.2019

/BM REFLEX, 13-06-2019/ Wykrywanie pęknięć rurociągów za pomocą inteligentnych tłoków ultradźwiękowych – to nowa usługa, którą właśnie wprowadziła do swojej oferty spółka Naftoserwis, należąca do Grupy PERN. Tym samym firma dołączyła do wąskiej grupy firm na świecie, które posiadają w portfolio takie rozwiązanie. Do tej pory Naftoserwis specjalizował się jedynie w wykrywaniu zjawisk korozyjnych rurociągów oraz pomiarze ich geometrii.
czytaj więcej »

PERN buduje nowe pojemności na paliwa

Dodano: 13.06.2019

/BM REFLEX, 13-06-2019/ Kolejnych sześć zbiorników na paliwa w bazach w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie i Małaszewiczach chce wybudować PERN w ramach drugiego etapu rozbudowy zdolności magazynowych. Dzięki tym inwestycjom pojemności magazynowe PERN zwiększą się o 126 tys. m³. Spółka ogłosiła już postępowanie na wykonawcę tej inwestycji, która wpisuje się w kluczowe założenia strategiczne PERN w planie do 2022 roku.
czytaj więcej »

PKN ORLEN wdraża innowacje

Dodano: 11.06.2019

/BM REFLEX, 11-06-2019/ ​PKN ORLEN aktywnie angażuje się we współpracę z polskimi startupami, której celem jest pozyskanie innowacyjnych technologii. Dzięki udziałowi w programie akceleracyjnym Pilot Maker Electro ScaleUp, realizowanym na podstawie zawartej we wrześniu 2018 roku umowy z firma techBrainers, PKN ORLEN rozpoczyna pierwsze testy rozwiązania, które pozwoli zoptymalizować proces ładowania samochodów zasilanych energią elektryczną.
czytaj więcej »

Dalsze uszczelnienie systemu podatkowego

Dodano: 10.06.2019

/BM REFLEX, 10-06-2019/ Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra finansów. Projekt zakłada dalsze uszczelnienie systemu podatkowego oraz zapewnienie większej stabilności wpływów z podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Zaproponowano także rozwiązania zapobiegające unikaniu płacenia podatków. Proponowane przepisy wpisują się w działania zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w exposé.
czytaj więcej »

« następna strona poprzednia strona »

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia