Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Przedłużenie terminu dla podmiotów odbierających w SENT na uzyskanie ID SISC do 1 lutego 2020 r.

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

Przedłużenie terminu dla podmiotów odbierających w SENT na uzyskanie ID SISC do 1 lutego 2020 r.

Dodano: 01.08.2019

/BM REFLEX, 1.08.2019/ Ostateczny termin na uzyskanie przez podmioty odbierające (w rozumieniu SENT) tzw. ID SISC został przesunięty z dnia 1 sierpnia 2019 r. na 1 lutego 2020 r

W Dzienniku Ustaw z dnia 30 lipca 2019 r., poz. 1418, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zgłoszeń przewozu towarów, dotyczące zmiany terminu na uzyskanie statusu zaawansowanego przez podmioty odbierające oraz zmianę wzoru dokumentu zastępującego zgłoszenie. - do pobrania
 
Rozporządzenie to przewiduje przesunięcie terminu wejścia w życie obowiązku uwierzytelnienia podmiotu odbierającego w celu uzupełniania zgłoszenia poprzez podanie unikalnego, 17‑znakowego numeru identyfikacyjnego nadawanego użytkownikowi PUESC (status zaawansowany podmiotu odbierającego) – które będzie obowiązywać od dnia 1 lutego 2020 r.   Dodatkowo w rozporządzeniu zmieniono wzór dokumentu zastępującego zgłoszenie.
 
Wejście w życie rozporządzenia: 31 lipca 2019 r.


źródło: inf wł., KDCP

Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia