Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | ABB rozszerza swoje portfolio do ładowania autobusów elektrycznych o automatyczny pantograf

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. materiały prasowe ABB

ABB rozszerza swoje portfolio do ładowania autobusów elektrycznych o automatyczny pantograf

Dodano: 25.06.2019

/BM REFLEX, 25-06-2019/ Nowe rozwiązane umożliwi wydajną eksploatację flot autobusów elektrycznych. Szacuje się, że skumulowany roczny wzrost na globalnym rynku autobusów elektrycznych ma wynieść 16,6 proc. do 2025 roku*. Rynek ten w ciągu 7 lat urośnie więc ponad dwa razy. Trend nie omija Polski, gdzie zgodnie z ustawą o elektromobilności do 2028 roku 30 proc. miejskiej floty autobusowej mają stanowić autobusy elektryczne. W lutym 2016 roku w polskich miastach jeździło 30 elektrycznych autobusów. Teraz jest ich ponad 200.

Biorąc pod uwagę dynamikę zmian, ABB uzupełnia swoje portfolio o Panto Up – urządzenie, które ładuje autobusy elektryczne wyposażone w pantograf zamontowany na dachu. – Panto Up dopełnia portfolio ABB w zakresie infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych. Dzięki temu nasze rozwiązania są kompatybilne ze wszystkimi producentami autobusów elektrycznych – powiedziała Katarzyna Sobótka-Demianowska, dyrektor ds. rozwoju rynku elektromobilności w ABB w Polsce.
 
Panto Up w połączeniu z systemem ładowania sekwencyjnego ABB na zajezdniach to elastyczne, wydajne i w pełni automatyczne rozwiązanie dla operatorów, którzy w związku z ograniczoną przestrzenią na zajezdniach wykorzystują w swoich elektrobusach pantograf zamontowany na dachu.
 
Łatwe w instalacji urządzenie umożliwia nocne ładowanie sekwencyjne nawet trzech autobusów jednocześnie, mocą w zakresie 50-150 kW (na każdy pojazd). Panto Up obsługuje również zakres mocy 150-600 kW na potrzeby szybkiego ładowania (opportunity charging) na przystankach końcowych w ciągu dnia.
 
– To realna opcja dla tych, którzy dzięki automatycznemu ładowaniu chcą zmniejszyć swój ślad węglowy, zminimalizować koszty i lepiej kontrolować wydajność floty – powiedział Frank Muehlon, dyrektor biznesu infrastruktury ładowania EV w firmie ABB.
 
Panto Up jest częścią cyfrowego portfolio ABB Ability™, dzięki czemu wykorzystuje rozwiązania zdalnej diagnostyki i zarządzania. – Poprzez odpowiednie narzędzia można stację monitorować, aktualizować jej oprogramowanie, ale też serwisować. W ponad 60 proc. zgłoszonych przypadków awarię można usunąć zdalnie, co oszczędza czas, ale przede wszystkim minimalizuje koszty – dodaje Katarzyna Sobótka-Demianowska.
 
Obecnie ABB jest liderem w dziedzinie infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, oferuje pełny zakres rozwiązań ładowania i elektryfikacji samochodów elektrycznych, elektrycznych i hybrydowych autobusów oraz statków i kolei. Firma weszła na rynek ładowania pojazdów elektrycznych w 2010 roku i do dzisiaj sprzedała ponad 10 500 stacji szybkiego ładowania DC w 73 krajach.
 
*Źródło: P&S Intelligence

źródło: ABB


Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia