Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | PERN buduje nowe pojemności na paliwa

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe PERN

PERN buduje nowe pojemności na paliwa

Dodano: 13.06.2019

/BM REFLEX, 13-06-2019/ Kolejnych sześć zbiorników na paliwa w bazach w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie i Małaszewiczach chce wybudować PERN w ramach drugiego etapu rozbudowy zdolności magazynowych. Dzięki tym inwestycjom pojemności magazynowe PERN zwiększą się o 126 tys. m³. Spółka ogłosiła już postępowanie na wykonawcę tej inwestycji, która wpisuje się w kluczowe założenia strategiczne PERN w planie do 2022 roku.

Skuteczna realizacja strategii PERN

Rozbudowa pojemności magazynowych w obszarze paliw to jedno z kluczowych założeń strategii PERN do 2022 roku. Spółka w tym roku oddała już do eksploatacji 2 zbiorniki w Koluszkach, a do końca czerwca uruchomi kolejne dwa – w Nowej Wsi Wielkiej – łącznie 128 tys. m³.

Budowa nowych zbiorników jest wynikiem oczekiwań rynkowych. W związku z uszczelnieniem obrotu paliwami, w naszym kraju skokowo wzrosło zapotrzebowanie na magazynowanie paliw. W latach 2016 – 2018 w Polsce odnotowano dynamiczny wzrost rynku paliwowego, będący efektem wprowadzonych przez polski rząd regulacji prawnych. Chodzi o tzw. pakiet paliwowy, energetyczny i transportowy. Przepisy te ograniczyły nielegalne dostawy paliw płynnych do Polski. 

żródło: PERNZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia