Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Wznowienie tłoczeń rurociągiem „Przyjaźń”

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe Grupa Lotos

Wznowienie tłoczeń rurociągiem „Przyjaźń”

Dodano: 10.06.2019

/BM REFLEX, 10-09-2019/ Tłoczenie wolnej od chlorków ropy naftowej do systemu przesyłowego PERN, z którego surowiec trafia również do rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku, zostało wznowione 9 czerwca. Pełne tłoczenie rurociągiem ma być przywrócone w lipcu. Do tego czasu utrzymywane będą nadal dostawy drogą morską.

Według informacji uzyskanych od PERN – ropa w punkcie Adamowo w zakresie zawartości chlorków organicznych jest zgodna z normą GOST (2 ppm przy limicie GOST na poziomie 10ppm). Operator polskiej części systemu przesyłowego na bieżąco monitoruje jakość surowca.
 
Zatrzymanie dostaw ropy rurociągiem „Przyjaźń”, które trwało od 24 kwietnia 2019 roku, nie wpłynęło istotnie na ilość i jakość produkcji rafinerii Grupy LOTOS S.A. Spółka wykorzystała swoje nadmorskie położenie, które pozwala jej na dywersyfikację dostaw surowca. LOTOS korzystał też z części zapasów obowiązkowych. Dzięki temu koncern w minimalnym stopniu odczuł kryzys w zakresie dostaw rosyjskiej ropy.
 
W Grupie LOTOS cały czas pracuje zespół ekspertów, który na bieżąco analizuje sytuację w zakresie dostaw ropy. Przedstawiciele spółki uczestniczyli również w spotkaniu, które odbyło się 5 czerwca w Moskwie. W jego trakcie została potwierdzona chęć stron do godziwego i rzetelnego rozliczenia transakcji. Spółka Transnieft zadeklarowała wolę zapłaty za roszczenia słusznie zgłoszone.

źródło: Grupa Lotos 


Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia