Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | BM Reflex: Szansa na tańsze paliwa na stacjach rośnie.

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

BM Reflex: Szansa na tańsze paliwa na stacjach rośnie.

Dodano: 07.06.2019

/BM REFLEX, 7-06-2019/ Kończący się tydzień na stacjach paliw przyniósł nam jedynie niewielką korektę cen paliw w dół. Biorąc jednak pod uwagę notowany spadek cen paliw na poziomie hurtowym kolejne tygodnie na stacjach paliw powinny przynieść dalsze obniżki cen. Obecnie średnie poziomy cen na stacjach kształtują się następująco: benzyna bezołowiowa 95 - 5,26 zł/l (spadek o 1 gr/l tydzień do tygodnia), benzyna bezołowiowa 98 – 5,56 (bez zmian), olej napędowy – 5,18 (spadek o 1 gr/l tydzień do tygodnia), LPG – 2,23 (spadek o 1 gr/l tydzień do tygodnia).

Ceny ropy Brent w Londynie po spadku w rejon 59,45 USD/bbl zdołały powrócić w okolice 62,60 USD/bbl tym samym pierwszy tydzień czerwca upływa pod znakiem wyhamowania tempa spadku cen. Nie zmienia to faktu, że aktualnie ropa Brent jest najtańsza od blisko 6 miesięcy. Rynek wycenił scenariusz negatywnego wpływu wojen handlowych na popytową stronę rynku ropy naftowej.
Optymizmem nie napawają również ostatnie dane amerykańskiego Departamentu Energii. Wśród danych DoE  najbardziej zaskoczył spadek konsumpcji paliw w USA w skali tygodnia aż o 2 mln bbl/d do 19,49 mln bbl/d czyli 10%. Spadek popytu na produkty ropopochodne wynika bezpośrednio z dużego spadku konsumpcji olejów. Poza tym zapasy ropy naftowej wzrosły w skali tygodnia 6,8 do 483 mln bbl. Produkcja ropy naftowej osiągnęła natomiast nowy rekordowy poziom 12,4 mln bbl.
W czwartek prezydent Rosji poinformował, że są  różnice w ocenie godziwej ceny ropy naftowej między Rosją a OPEC, ale decyzja na temat limitów produkcji w drugiej połowie roku zostanie podjęta wspólnie. Dodatkowo prezydent Rosji podkreślił, że aktualny poziom cen ropy naftowej jest dla jego kraju odpowiedni, gdyż budżet Rosji jest kalkulowany w oparciu o średnią cenę 40 USD/bbl.

 
Komentarz: Dorota Gudaś, Rafał Zywert
BM REFLEXZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia