Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Próby techniczne nowych zbiorników w Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe PERN

Próby techniczne nowych zbiorników w Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej

Dodano: 09.04.2019

/BM REFLEX, 9-04-2019/ Budowa nowych zbiorników magazynowych w Bazie Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej coraz bliżej finału. Trwają próby techniczne, które mają być realizowane do końca kwietna. Zbiorniki mają łączną pojemność 64 tys. m³. Podobna inwestycja była realizowana w Bazie Paliw w Koluszkach.

Prace w Nowej Wsi Wielkiej polegają na wykonaniu prób wytrzymałości i szczelności zbiorników. Są prowadzone w celu wydania przez Urząd Dozoru Technicznego decyzji zezwalającej na dopuszczenie do eksploatacji.
 
Zgodnie ze strategią, PERN w segmencie paliwowym, planuje wybudować nowe zbiorniki o łącznej pojemności 700 tys. m³ (I i II etap 350.000 m³; III etap 350.000 m³). III etap zależeć będzie od wzrostu konsumpcji w kraju i zapotrzebowania na magazynowanie i obrót baz paliw. Wybuduje także rurociąg paliwowy z Bazy Paliw PERN w Boronowie do bazy PKN Orlen w Trzebini (długość ok 100 km) oraz zwiększy przepustowość rurociągów paliwowych dla zaopatrzenia aglomeracji warszawskiej.

źródło: PERN


Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia