Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | ME zaprasza do konsultacji projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

ME zaprasza do konsultacji projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw

Dodano: 08.04.2019

/BM REFLEX, 8-04-2019/ Ministerstwo Energii 4 kwietnia 2019 r. rozpoczęło konsultacje społeczne oraz uzgodnienia międzyresortowe projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw. Uwagi można zgłaszać do 18 kwietnia 2019 r.

Projekt ustawy (do pobrania tutaj) wprowadza m.in. regulacje dotyczące poziomów Narodowego Celu Wskaźnikowego do roku 2024 włącznie, zaś przyjęte w tym zakresie rozwiązania uwzględniają zarówno aktualną sytuację w zakresie zdolności wytwórczych biokomponentów, jak również możliwości podmiotów realizujących NCW.
Projekt ustawy zawiera również propozycje rozwiązań w zakresie obowiązku stosowania biokomponentów w paliwach ciekłych (tzw. obligatoryjny blending) na kolejne lata, zmiany dotyczące Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, przepisy wykonawcze, które umożliwiają wykorzystanie produktów współuwodornienia do realizacji NCW od 2020 r. oraz regulujące obowiązek oznakowania dystrybutorów do paliw ciekłych.
Uwagi do projektu ustawy można zgłaszać do 18 kwietnia 2019 r. na adres Waldemar.Majewski@me.gov.pl


źródło: ME

Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia