Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami

Dodano: 07.03.2019

/BM REFLEX, 7-03-2019/ Blokada środków na rachunku bankowym o łącznej wartości 1,8 mln zł. to efekt wykrycia nieprawidłowości w obrocie paliwami. Kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług nierzetelnego podmiotu wynoszą ok. 18 milionów zł.

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie we współpracy z komórką Szefa KAS ds. STIR zidentyfikowali podmiot nabywający wewnąrzwspólnotowo paliwa na wielką skalę. Następnie podmiot ten dokonywał sprzedaży paliwa poprzez łańcuchy podmiotów z udziałem tzw. znikających podatników. Wszystko to po to, aby uniknąć zapłacenia podatku od towarów i usług.
 
W wyniku dokonanej przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej blokady rachunków bankowych dwóch podmiotów funkcjonujących w ramach powyższej struktury zablokowano środki o łącznej wartości 1,8 mln zł.
 
Funkcjonariusze KAS przeprowadzili szereg przeszukań na terenie kraju celem zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie. W efekcie dokonanych przeszukań zajęto obszerną dokumentację finansowo - księgową podmiotów objętych śledztwem, co pozwoli na dalsze analizy mechanizmów procederu.
 
Zebrany przez Krajową Administrację Skarbową materiał dowodowy, wskazuje, że podmioty biorące udział w fikcyjnym obrocie paliwem naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Wartość obrotu w ramach transakcji łańcuchowych w okresie dziewięciu miesięcy to ponad 85 milionów zł.
 
Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął wobec podmiotów kontrolę celno-skarbową. Przybliżone kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług stanowią około 18 milionów zł.
 
Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.


źródło: KAS


Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia