Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS zatrzymali 28 tysięcy litrów nielegalnego paliwa

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe KAS

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS zatrzymali 28 tysięcy litrów nielegalnego paliwa

Dodano: 05.03.2019

/BM REFLEX, 5-03-2019/ Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej przerwali proceder nielegalnego obrotu wyrobami ropopochodnymi. Wartość rynkową zatrzymanego towaru oszacowano na ok. 135 tys. złotych.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ustalili, że w okolicach Grudziądza odbywa się nielegalna dystrybucja produktów ropopochodnych.
Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku kilku osób przepompowujących paliwo z pojemników typu mauser, znajdujących się na naczepie ciągnika siodłowego, bezpośrednio do autocystern. Ustalono, że paliwo nie zostało zgłoszone w systemie monitorowania drogowego towarów SENT, a jego magazynowanie i przeładowywanie odbywało się poza składem podatkowym.
Funkcjonariusze pobrali próbki paliwa do badania oraz zabezpieczyli naczepę wraz z towarem i autocysterną do dalszego postępowania.
W związku z ujawnionym procederem wszczęte zostało dochodzenie. Za nielegalne wprowadzanie do obrotu paliwa organizatorom procederu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy 
 
 
 Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia