Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Udaremniony nielegalny obrót paliwem na Mazowszu

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe KAS

Udaremniony nielegalny obrót paliwem na Mazowszu

Dodano: 08.02.2019

/BM REFLEX, 8-02-2018/ Ponad 30 tys. litrów cieczy ropopochodnej o szacunkowej wartości 140 tys. zł zatrzymali w styczniu funkcjonariusze mazowieckiej KAS. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej uzyskali informację, że w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego prowadzone są działania związane z nielegalnym wprowadzaniem na rynek paliwa.

Badania pobranych na miejscu próbek cieczy, potwierdziły, że jest to olej smarowy, który nielegalnie sprzedawano jako pełnowartościowy olej napędowy.
 
W trakcie działań grup realizacyjnych i operacyjnych Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymano autocysterny, do których przetaczano paliwo oraz tzw. mausery służące do jego przewożenia. Na gorącym uczynku zatrzymano uczestników nielegalnego procederu. Po złożeniu obszernych wyjaśnień, zostali oni zwolnieni do domu.
 
Szacunkową wartość rynkową zatrzymanego paliwa wyliczono na ok. 140 tys. zł.
 
Organizatorom procederu grozi 3 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

źródło:KAS


Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia