Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | KAS zatrzymała 28 tys. litrów paliwa

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe KAS

KAS zatrzymała 28 tys. litrów paliwa

Dodano: 30.01.2019

/BM REFLEX, 30-01-2019/ Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Opola zatrzymali ciężarówkę przewożącą 28 tys. litrów cieczy ropopochodnej. Wartość ładunku to blisko 140 tys. złotych.

24 stycznia 2019 r. funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli, na opolskim odcinku autostrady A4, samochód ciężarowy. Na naczepie pojazdu znajdowało się 28 pojemników typu mauser, każdy o pojemności 1000 litrów, zawierających ropopochodną ciecz koloru żółtego o zapachu oleju napędowego. Zgodnie z dokumentami towar miał jechać z Niemiec do Bułgarii, transport towaru nie został zgłoszony w systemie monitorowania drogowego towarów SENT.
 
Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. łódzkiego, nie okazał do kontroli wypisu z licencji na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł. Funkcjonariusze pobrali próbki cieczy do badania, naczepa wraz z towarem została zabezpieczona do dalszego postępowania.
 
Za próbę nielegalnego wprowadzenia do obrotu oleju napędowego, organizatorom procederu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Oprócz tego w stosunku do przewoźnika będzie wszczęte postepowanie administracyjne w związku z naruszeniem przepisów ustawy o monitorowaniu drogowego przewozu towarów.

źródło: KAS


Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia