Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Olsztyńska KAS odzyskała ponad 18 mln zł należnych podatków

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe KAS

Olsztyńska KAS odzyskała ponad 18 mln zł należnych podatków

Dodano: 03.12.2018

/BM REFLEX, 3-12-2018/ Pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie skontrolowali spółkę, która w 2016 r. wykazała stratę podatkową wysokości ponad 81,6 mln zł. Spółka złożyła korekty zeznań podatkowych, uregulowała zobowiązania podatkowe wraz z odsetkami za zwłokę.

Podczas sprawdzania dokumentacji ustalono, że firma zaniżyła ceny sprzedaży paliwa, skutkiem czego dokonała nieprawidłowych księgowań operacji gospodarczych. Takie działanie doprowadziło do zaniżenia przychodów podatkowych spółki i nieprawidłowości w rozliczeniu podatku od towarów i usług.

Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli i złożyła korekty zeznań podatkowych. W związku z czym, nie będzie mogła odliczyć rzekomej straty 81,6 mln zł, wykazała ostatecznie dochód podlegający opodatkowaniu w kwocie blisko 8,5 mln zł i należny podatek dochodowy w wysokości ponad 1,6 mln zł. Złożyła także korekty deklaracji podatkowych w podatku VAT za 2016 r., zwiększając kwotę zobowiązań podatkowych o ponad 15,2 mln zł.

Spółka wpłaciła pieniądze, wraz z należnymi odsetkami za zwłokę, na rachunek urzędu skarbowego.

źródło: KASZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia