Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | ORLEN Paliwa inwestuje w rozwój

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. archiwum Orlen Paliwa

ORLEN Paliwa inwestuje w rozwój

Dodano: 07.08.2018

/BM REFLEX, 7-08-2018/ Spółka ORLEN Paliwa zakończyła rozbudowę instalacji technologicznej LPG w TGP (Terminalu Gazu Płynnego) Sokółka. Umożliwi to przeładunek produktu z Możejek zapewniając większą synergię w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN.

W ramach rozbudowy poprowadzono nowe rurociągi LPG oraz zamontowano dwie nowe sprężarki LPG, które będą służyły do przeładunku frakcji propylenowo-propanowej (FPP) na potrzeby PKN ORLEN S.A. Ponadto w TGP Sokółka, w ramach tej inwestycji zainstalowano suchozłącza na stanowiskach przeładunku cystern kolejowych normalnotorowych. Jest to pierwszy terminal, na którym zastosowano tego typu rozwiązanie. Przyśpieszy ono procesy przeładunku, ułatwi pracę obsłudze i zwiększy bezpieczeństwo całego procesu.

TGP Nowa Brzeźnica
Rozbudowano stanowiska rozładunku cystern kolejowych w TGP Nowa Brzeźnica o dwa dodatkowe stanowiska rozładunku autocystern. Rozwiązanie takie  pozwoli zwiększyć  wydajność  terminala oraz szybkość obsługi cystern dystrybucyjnych poprzez uwolnienie na  potrzeby logistyki wtórnej jednego z istniejących stanowisk przeznaczonego dotychczas na potrzeby rozładunku aut logistyki pierwotnej.​

źródło: Orlen Paliwa 

Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia