Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Przeszukania w siedzibach kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw.

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

Przeszukania w siedzibach kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw.

Dodano: 10.07.2018

/BM REFLEX, 10-07-2018/ W dniu 9 lipca 2018 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z pracownikami urzędów celno – skarbowych i inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego dokonali – na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku –przeszukań w siedzibach kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw.

W akcji tej brało udział łącznie 180 funkcjonariuszy CBA, Urzędów Celno – Skarbowych: Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Przeszukania odbyły się łącznie w ponad 40 miejscach, a ich celem było zabezpieczenie dokumentów i różnego rodzaju przedmiotów związanych z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw.

Realizowane czynności mają związek z nadzorowanym w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku wielowątkowym i transgranicznym śledztwem, prowadzonym przez Delegaturę w Szczecinie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej działającej w okresie od listopada 2015 roku do marca 2017 r. na terenie całego kraju i dokonywanych przez członków tej grupy nadużyciach w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej, które to działania naraziły Skarb Państwa na starty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych.

źródło: Prokuratura Regionalna w GdańskuZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia