Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Intensywne kontrole przewozów towarowych na drogach

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe KAS

Intensywne kontrole przewozów towarowych na drogach

Dodano: 13.02.2018

/BM REFLEX, 13-02-2018/ Służba Celno-Skarbowa realizuje intensywne działania kontrolne na drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Funkcjonariusze sprawdzają prawidłowość przewozu towarów samochodami ciężarowymi. Kontrole nie obejmują samochodów osobowych ani przewozów osobowych (autobusów).

Celem prowadzonych działań jest weryfikacja prawidłowości dokonywanego obrotu towarowego wyrobami energetycznymi, alkoholem i suszem tytoniowym, tekstyliami oraz wyrobami pochodnymi, które mogą być wykorzystane jako paliwo silnikowe bądź jego komponent.  Dlatego funkcjonariusze KAS kontrolują samochody ciężarowe, szczególnie plandeki, chłodnie i kontenery.

Kontrole odbywają się na parkingach lub wydzielonych pasach drogi, na które kierowani są kierowcy. Sprawdzane są dokumenty przewozowe oraz ładunek samochodów.

W trakcie kontroli możliwe jest czasowe spowolnienie ruchu na pasach jedni przeznaczonych dla ciężarówek. Służba Celno-Skarbowa na bieżąco monitoruje sytuacje na drogach województwa i stara się prowadzić działania w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców.

Działania mają charakter cykliczny i realizowane będą w oparciu o analizę ryzyka prowadzoną przez KAS.

źródło: KASZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia