Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | 20. dostawa LNG do Polski

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

20. dostawa LNG do Polski

Dodano: 11.09.2017

/BM REFLEX, 11-09-2017/ Niemal 4 mln m3 skroplonego gazu ziemnego – tyle surowca do tej pory odebrano w sumie w świnoujskim Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, licząc od pierwszej dostawy w grudniu 2015 roku.

W sobotę 9 września br. przy nabrzeżu rozładunkowym Terminalu LNG zacumował kolejny zbiornikowiec. To już dwudziesta dostawa LNG i czwarta spotowa, czyli nieujęta w rocznym ramowym harmonogramie zawinięć, lecz przyjęta na zasadach określonych odrębną umową pomiędzy dostawcą LNG i użytkownikiem temirnalu.

- Po raz drugi w  historii importu LNG do Polski pojawił się metanowiec wyposażony w zbiorniki sferyczne typu „Moss” – wyjaśnia Tomasz Pietrasieński, rzecznik spółki GAZ SYSTEM. Zwykle do Świnoujścia zawijają tzw. Q-flex’y, które są wyposażone w zbiorniki membranowe zbliżone kształtem do kształtu kadłuba.

Tym razem gazowcem typu „Moss” dostarczono około 138 tys. m3 skroplonego gazu ziemnego. Po regazyfikacji, czyli procesie polegającym na zmianie stanu skupienia surowca ze skroplonego na lotny, do krajowego systemu przesyłowego trafi ponad 82 mln Nm3 gazu. Łącznie ze wszystkich dostaw komercyjnych (pierwsze dwie były przeznaczone w części na schłodzenie i rozruch instalacji) – ponad 2 mld Nm3.

źródło: Gaz System Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia