Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | PKN ORLEN kontynuuje prace w województwie kujawsko-pomorskim

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. archiwum PKN Orlen

PKN ORLEN kontynuuje prace w województwie kujawsko-pomorskim

Dodano: 31.07.2017

/BM REFLEX, 31-07-2017/ Segment wydobycia PKN ORLEN rozpoczął wiercenie otworu Bajerze-2, kolejnego odwiertu położonego na koncesji Unisław-Gronowo. Jego całkowita głębokość wyniesie około 3600 metrów, a prace wiertnicze wraz z testami potrwają około 70 dni. Wykonany w ubiegłym roku otwór Bajerze-1K dostarczył danych, które potwierdziły perspektywiczność obszaru projektowego Edge i umożliwiły kontynuację działań.

Otwór Bajerze-2 położony jest w miejscowości Kijewo Szlacheckie w gminie Kijewo Królewskie w województwie kujawsko-pomorskim. Został on zlokalizowany na obszarze koncesji Unisław-Gronowo (nr 51/2008/Ł), wchodzącej w skład projektu Edge. Jest to drugi odwiert wykonywany w ramach tej koncesji. Poprzedni, Bajerze-1K, został odwiercony w 2016 roku, a w trakcie jego testów uzyskano komercyjne przepływy węglowodorów. 
 
Pozytywne wyniki analiz otworów Bajerze-1K oraz Tuchola-3 i Tuchola-4K, wykonanych na przestrzeni lat 2013-2016, potwierdzają perspektywiczność projektu Edge   pod kątem występowania komercyjnych nagromadzeń węglowodorów  – powiedział Janusz Radomski, Prezes Zarządu ORLEN Upstream. –  Warto jednak pamiętać, że nadal jest to etap rozpoznawania tego obszaru, a więc od zagospodarowania odkrytych złóż dzieli nas szczegółowa ocena opłacalności przedsięwzięcia. Dopiero w kolejnym etapie będziemy mogli podjąć ewentualną decyzję inwestycyjną – dodał.
 
Obszar projektowy Edge obejmuje 5 koncesji: Brda-Rzeczenica, Bysław-Wudzyń, Chojnice-Wilcze, Tuchola N oraz Unisław-Gronowo leżące na terenie Kujaw oraz Pomorza. Został on dołączony do portfela aktywów  poszukiwawczo-wydobywczych PKN ORLEN pod koniec 2015 roku. 
 
Ponadto ORLEN Upstream rozpoczął w tym tygodniu prace wiertnicze na południu Polski. Wykonywany obecnie otwór Pasieki-OU1, zlokalizowany jest na koncesji Blok 435 w województwie podkarpackim. Jego głębokość osiągnąć ma 2600 m, a prace w tej lokalizacji potrwają do jesieni. 

źródło: PKN Orlen 


Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia