Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Minister Tchórzewski: Dywersyfikacja źródeł dostaw to dla nas priorytet

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe Polskie LNG

Minister Tchórzewski: Dywersyfikacja źródeł dostaw to dla nas priorytet

Dodano: 09.06.2017

/BM REFLEX, 9-06-2017/ Dzisiejszy odbiór gazu LNG przez PGNiG to historyczny moment dla Polski i czytelna informacja, że kwestie bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji źródeł dostaw są priorytetem tego rządu - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski dziennikarzom podczas uroczystości odbioru pierwszego transportu gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się 8 czerwca 2017 r. w Świnoujściu.

Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że dostawa amerykańskiego LNG do Polski to pierwsza tego typu dostawa gazu LNG w tej części Europy. – Stany Zjednoczone to kolejny kierunek, z którego sprowadzamy gaz skroplony. To również sygnał, że zrobimy wszystko, aby dywersyfikacja stała się faktem. Faktem, który dla Polaków będzie oznaczał realne korzyści związane z pewnością dostaw – dodał.  

Zwrócił także uwagę, że decyzja o budowie gazoportu była jedną z najważniejszych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. – Planowana rozbudowa gazoportu z kolei ugruntuje naszą pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wpisuje się także w nasze plany, całkowitego uniezależnienia się od jednego kierunku dostaw nośników energii – ocenił.  

źródło: MEZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia