Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Shell wprowadza nową generację paliw z technologią DYNAFLEX

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe Shell

Shell wprowadza nową generację paliw z technologią DYNAFLEX

Dodano: 09.06.2017

/BM REFLEX, 9-06-201/ Po pięciu latach intensywnych prac badawczych Shell wprowadza na rynek nową ofertę paliwową. Wszystkie paliwa Shell zostały wzbogacone o innowacyjną technologię DYNAFLEX, by wspomóc wydajność pracy silnika. Wzmocniona formuła DYNAFLEX została zastosowana w paliwach Shell V-Power. Benzyna Shell V-Power jest jedynym paliwem opracowanym we współpracy z Ferrari i rekomendowanym przez tę markę. Nowa oferta paliw będzie dostępna na wszystkich stacjach Shell w Polsce już od 5 czerwca br. Premiera nowej oferty odbyła się podczas Shell V-Power Show. Wydarzenie odbyło się na błoniach PGE Narodowego, a gościem specjalnym był Kimi Räikkönen, kierowca Formuły 1 w zespole Scuderia Ferra.

Dzisiejsi kierowcy oczekują od swoich pojazdów coraz większej wydajności, a co za tym idzie – najlepszej jakości paliw. Współczesne silniki to konstrukcje o coraz mniejszych pojemnościach, pracujące w trudniejszych warunkach. Środowisko pracy w silnikach jest więc bardziej wymagające – również dla samych paliw. Warunki pracy sprzyjają powstawaniu osadów, które tworzą się na elementach układu paliwowego, takich jak dysze wtryskiwaczy i zawory wlotowe silników benzynowych, a ich tworzenie zmniejsza wydajność pracy silnika.

Zespół naukowców Shell opracował nową formułę dla wszystkich paliw oferowanych przez koncern, a dla paliw z rodziny Shell V-Power formuła została dodatkowo wzmocniona. Benzyna Shell V-Power posiada 3 razy więcej składników pomagających czyścić silnik i redukować tarcie w porównaniu do podstawowego paliwa Shell. Składniki nowej technologii DYNAFLEX pomagają walczyć z wyzwaniami stawianymi silnikom, mającymi wpływ na wydajność ich pracy. Są to: tworzące się osady, jak również tarcie i spalanie stukowe.

Naszym zadaniem jest zapewnienie, że najbardziej wydajne, nowoczesne silniki są czyste, mają właściwą ochronę i pracują w najlepszy możliwy sposób. W rzeczywistości oznacza to, że nasze paliwa muszą pracować ciężej niż kiedykolwiek, w wyższych niż dotychczas temperaturach i trudniejszych warunkach. Nowe Shell V-Power z technologią DYNAFLEX to nasze najbardziej zaawansowane paliwa, zaprojektowane z myślą o współpracy z najnowocześniejszymi technologiami silnikowymi, jak również starszymi konstrukcjami, aby poprawić wydajność i osiągi silnika – mówi Jacek Dziembaj, Vice President Retail w Shell na Europę i Afrykę Południową.

Nad nową formułą paliw Shell przez ponad 5 lat pracował wyspecjalizowany, międzynarodowy zespół inżynierów, który koordynował cały proces powstawania paliw z technologią DYNAFLEX – od testów i prób silników, aż do dostarczenia paliw na poszczególne stacje Shell.

Benzyna Shell V-Power jest tworzona we współpracy z zespołem Scuderia Ferrari i jest jedynym paliwem rekomendowanym przez ten zespół. Paliwo wyścigowe Shell V-Power dostarczane do Scuderia Ferrari składa się w 99% ze składników tego samego typu, co Shell V-Power Racing dla samochodów standardowych, i jest również wzbogacone o technologię DYNAFLEX.

Nawyki kierowców się zmieniają, dotyczy to zarówno stylu jazdy, jak i wymagań podczas podróży. Dlatego stale dostosowujemy naszą ofertę do oczekiwań kierowców – od produktów w sklepach, przez udogodnienia na stacjach, aż po skład paliwa. Dzięki nowej technologii DYNAFLEX kierowcy mogą mieć pewność, że silnik ich auta sprosta wyzwaniom nowoczesnej jazdy. W Shell wierzymy, że liczy się nie tylko to, dokąd jedziesz, ale też jakość samej podróży – podsumowuje Paweł Odrzywołek, Dyrektor Działu Stacji Paliw w Shell Polska.

Zgodnie z planami Shell, w tym roku nowe paliwa zostaną wprowadzone w ponad 15 krajach. W Polsce będą dostępne na wszystkich stacjach od 5 czerwca br. Na 2018 rok jest już zaplanowane wprowadzenie nowej oferty na kolejnych rynkach. 

źródło: Shell Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia