Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | KONFERENCJA: Perspektywy paliwowego rynku detalicznego w Polsce

Kategorie

Partnerzy

KONFERENCJA: Perspektywy paliwowego rynku detalicznego w Polsce

Ostatnia modyfikacja: 2013-01-22 10:11:40

Patronat Honorowy

nad I Konferencją „ Perspektywy paliwowego rynku detalicznego w Polsce"  objął

MINISTER GOSPODARKI WALDEMAR PAWLAK

 Zmiany, jakie widać w ostatnim czasie na rynku krajowym, możliwości wprowadzenia nowych rodzajów paliwa w związku z realizacją narodowego celu wskaźnikowego oraz gwałtowny wzrost cen powodują, że nie tylko właściciele stacji, ale też szefowie firm produkujących paliwo w Polsce i eksperci branży zastanawiają się nad jej przyszłością w perspektywie długoletniej jak i samego 2012 roku.

Stąd BM Reflex jako instytucja monitorująca sytuację w sektorze proponuje i zaprasza do udziału w cyklu konferencji, podczas których możliwe będzie omówienie nie tylko nowych tendencji ale i możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym.
I Konferencja:  Perspektywy paliwowego rynku detalicznego w Polsce
odbędzie się 24 kwietnia 2012 r. w Warszawie
(Hotel Holiday Inn, ul. Złota 48/54) 


Konferencja odbędzie się w  formule trzech paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli rządu, sieci stacji paliw, Polskiej Izby Paliw Płynnych, UDT.

Program konferencji:
 
Godz. 9 -9.30  Rejestracja i powitanie Uczestników
 
Panel I ( godz. 9.30 – 11.00 ) Podsumowanie najważniejszych wydarzeń na rynku w 2011 roku i pierwszym  kwartale 2012, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji właścicieli stacji

Dyskusja z udziałem przedstawicieli sieci stacji – Statoil, Shell, PIPP, stacji prywatnych (Moya, Delfin), POPIHN, Maciej Gierej

Tezy do dyskusji – w jakim kierunku zmierza rynek, czy równowaga miedzy stacjami koncernów i prywatnymi jest do utrzymania, jakie są szanse na rozwój sieci bez „wielkiego patrona” w postaci koncernu, czy stacje przy autostradach i hipermarketach to jedyne nowe.

Panel II ( godz. 11.30 – 13.00 ) Branża z perspektywy klienta - Drogie paliwo uderza w klientów, popyt i samych sprzedawców

Dyskusja  - goście przedstawiciele  PKN Orlen, PIPP, POGP, stacji prywatnych, BM REFLEX, POPIHN

Tezy do dyskusji: czy i kto zarabia na drogim paliwie, wpływ wysokich cen na marże producentów i na stacjach, czy jest za drogo, czy praktyki antykonkurencyjne mają sens, czy protesty społeczne mogą kiedykolwiek dać efekty

Panel III (13.30 – 14.30 ) Wymagania techniczne na stacjach nowym wyzwaniem dla branży paliw

Dyskusja z udziałem właścicieli stacji prywatnych, UDT, PIPP, POPIHN
Tezy do dyskusji -  przystosowanie stacji paliw, a w szczególności zbiorników paliw do wymagań rozporządzenia Ministra Gospodarki  w sprawie warunków technicznych.

Po zakończeniu debaty około godz. 14.30 zapraszamy na lunch do Restauracji .

Zgłoszenie udziału w konferencji do pobrania


Serdecznie ZAPRASZAMY!

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Kalkulator ceny paliwa Pobierz wersję próbną Miejsce na Twoją reklamę

Notowania walut

Reflex należy do

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia