Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Kalkulator

Kategorie

Partnerzy

Kalkulator

Ostatnia modyfikacja: 2015-01-14 09:28:14

I. W pierwszym kroku użytkownik wpisuje wielkość premii obowiązującą w kontrakcie i wybiera datę. Daty w oknie „wybierz datę” odpowiadają dacie dostępnych notowań spot z rynku europejskiego na podstawie których liczone są formuły cenowe na dany dzień. Kalkulator wykorzytuje  powszechnie stosowane na rynku krajowym indeksy referencyjne: Gasoline10ppm CIF ARA HIGH dla benzyny Pb95 i ULSD10ppm CIF ARA HIGH oraz FAMEminus10 RED  HIGH dla oleju napędowego zgodnie z aktualnie obowiązującymi mechanizmami ustalania cen w kontraktach.
Kalkulator na dany dzień liczy cenę  w oparciu o ostatnie dostępne notowania poziomów zamknięcia spot i odpowiadające im (najcześciej z tego samego dnia) wartości fixingu USD/PLN za dany okres czasu. Kalkulator uwzględnia tylko fixingi NBP z dni w którym publikowne były notowania z rynku ARA. W przypadku liczenia ceny spot w sytuacji braku fixingu NBP kalkulator uwzględnia ostatni dostępny.

II. Po uzupełnieniu wielkości premii , wyborze daty i kliknięciu pola „oblicz cenę” użytkownik zobaczy  okno wyników.

 
III. Kalkulator jest również doskonałym narzędziem umożliwiającym śledzenie poziomu cen zakupu w ciągu dnia w zależności od zmieniających się warunków rynkowych. Użytkownik po wyliczeniu ceny zakupu na podstawie dostępnych opublikowanych poziomów cen, może dokonać samodzielnej jej prognozy na kolejny dzień.
 
Po wyliczeniu ceny na dany dzień zgodnie z przedstawioną powyżej instrukcją    użytkownik wpisuje w dolnym oknie „Symuluj cenę na kolejny dzień”  w polach „zmiana notowań” i „Kurs USD/PLN”  zmianę notowań spot (Gasoline10ppm, ULSD10ppm, FAMEminus10 RED)   w USD/t, np.: -10 – spadek cen na rynku ARA o 10 USD/t) i poziom kursu USD/PLN (np. 3,3).
Po kliknięciu pola „symuluj cenę”  kalkulator przeliczy ceny na kolejny dzień  z uwzględnianiem  danych wprowadzonych prze użytkownika. Wyświetli się okno wyników zaktualizowane o dane wprowadzone przez użytkownika (zmiana notowań, kurs USD/PLN) .  W nagłówku okna pojawi się data na którą prognozowana jest cena z dopiskiem ”symulacja”.
Symulacja ceny umożliwia  doskonałe śledzenie ceny zakupu i przygotowywanie scenariuszy alternatywnych zależnych od zmieniających się poziomów cen. 
 

 

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Kalkulator ceny paliwa Pobierz wersję próbną Miejsce na Twoją reklamę

Notowania walut

Reflex należy do

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia