Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Akty prawne | Interpretacja indywidualna - Czy Spółka postępuje prawidłowo składając, jako podatnik, bez wezwania organu podatkowego, deklaracje podatkowe oraz obliczając i wpłacając akcyzę, w związku z czynnością wyprowadzenia ze składu podatkowego, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, wyrobów akcyzowych stanowiących własność Spółki, a zatem w okolicznościach kiedy Spółkę uznaje się za podatnika podatku akcyzowego w świetle ustawy o podatku akcyzowym?

Kategorie

Partnerzy

Akty prawne

Wyszukiwanie aktów prawnych

interpretacje i orzeczenia

Interpretacja indywidualna - Czy Spółka postępuje prawidłowo składając, jako podatnik, bez wezwania organu podatkowego, deklaracje podatkowe oraz obliczając i wpłacając akcyzę, w związku z czynnością wyprowadzenia ze składu podatkowego, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, wyrobów akcyzowych stanowiących własność Spółki, a zatem w okolicznościach kiedy Spółkę uznaje się za podatnika podatku akcyzowego w świetle ustawy o podatku akcyzowym?


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 10 sierpnia 2011 r. (data wpływu 16 sierpnia 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 11 października 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązku składania przez Spółkę, jako podatnika, bez wezwania organu podatkowego, deklaracji podatkowych oraz obliczania i zapłaty akcyzy, w związku z czynnością wyprowadzenia wyrobów akcyzowych ze składu podatkowego, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy - jest prawidłowe.
 
do pobrania

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Kalkulator ceny paliwa Pobierz wersję próbną Miejsce na Twoją reklamę

Notowania walut

Reflex należy do

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia